Отборът на Милан записа нова грешна стъпка в борбата за титлата в Италия. "Росонерите" завършиха наравно 0:0 при гостуването си на Болоня, като по този начин се отдалечиха на цели 10 точки от лидера Интер. Двубоят бе четвърти поред без успех за момчетата на Леонардо.

Милан започна по-активно мача и прибра домакините в собствената им половина. "Росонерите" владееха топката, но изпитваха сериозна трудност в опитите да изненадат добре организираната отбрана на Болоня. В крайна сметка двата отбора се прибраха за почивка при нулево реми.

Картината на терена не се промени и след почивката. В 57-ата минута удар на Роналдиньо срещна напречната греда, а малко по-късно отлична възможност пропиля и резервата Хунтелаар. Натискът на Милан се засилваше с всяка изминалата минута и четвърт час преди края Бориело излезе на добра позиция.

Нападателят бе изведен в коридор от Роналдиньо, но с левия крак стреля в аут. В продължението на мача отново горната греда спаси вратаря на домакините Коломбо след удар на капитана Амброзини.
В крайна двата отбора поделиха по точка, а Милан записа четвърти мач поред без успех.

БОЛОНЯ - МИЛАН 0:0

БОЛОНЯ: Коломбо, Раджи, Портанова, Морас, Лана, Буше, Мудингай, Гуана, Модесто (80' Бритос), Хименес (46' Адаилтон), Ди Вайо (90' Суки)

МИЛАН: Дида, Абате, Бонера, Тиаго Силва, Антонини, Пирло, Амброзини, Зеедорф (60' Хунтелаар), Мансини, Роналдиньо (81' Бекъм), Бориело