Астана завърши наравно 0:0 с Атлетико (Мадрид ) в среща от група "С" на Шампионската лига. Така отборът от Казахстан спечели втора точка при първото си участие в турнира на богатите.

Тимът на Станимир Стоилов започна отлично срещата и в началните минути се опита да изненада именития си испански съперник, но липсата на класа и късметът запазиха нулевото равенство.

Атлетико така и не успя да се пригоди към изкуствената настилка на "Астана Арена" и през първите 45 минути не застраши сериозно вратата на казахстанския тим.

През втората част Диего Симеоне се опита да увеличи атакуващата мощ на "дюшекчиите", като пусна в игра Джаксън Мартинес на мястото на Фернандо Торес.

Футболистите на Мъри пресираха своя съперник и не му оставяха свободни пространства.

В 74- ата минута Антоан Гризман можеше да открие резултата, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Гостите наложиха натиск в последните десет минути на сблъсъка, но той не даде резултат и срещата завърши без победител.

След този мач Атлетико (Мадрид) събра в актива си седем точки, докато Астана е с две.