Юношите на Ливърпул разгромиха тези на Лудогорец с 4:0 в среща от груповата фаза на Младежката Шампионска лига. Както е известно, паралелно с борбата в Шампионската лига стартира и надпреварата в юношеската такава за играчи до 19 г. Там съперниците са същите като при групите при мъжете.

Младежите на Ливърпул откриха резултата чак в 30-ата минута. "Мърсисайдци" направиха отлична атака отляво, която завърши с центриране в наказателното поле на Лудогорец. Там Джером Синклеър засече топката в мрежата от близко разстояние.

Домакините нанесоха своя решителен удар в рамките на само две минути. В 38-ата Клиъри с глава направи резултата 2:0 след многоходова атака и ново центриране в пеналта на "орлетата" от Разград. В 39-ата минута след изключително бързо нападение на Ливърпул топката бе пусната успоредно на линията на наказателното поле, а Алекс О'Ханлън реализира третото попадение в срещата.

Четвъртият гол в полза на "червените" падна в края на мача, а негов автор бе Синклеър, който откри резултата. В 87-ата минута Ливърпул удари греда, а при добавката Джером Синклеър отново разочарова вратаря на българския тим Симеонов.

В следващия си мач младежите на Лудогорец приемат тези на Реал (М) на стадион "Георги Аспарухов" в София.

ЛИВЪРПУЛ - ЛУДОГОРЕЦ 4:0

1:0 Синклеър (30)

2:0 Клиъри (38)

3:0 О'Ханлън (39)

4:0 Синклеър (87)

ЛИВЪРПУЛ: Фирт, Магуир, Харт, Клиъри, Брюит, Роситер, Кент, Бранаган, О'Ханлън, Синклеър, Оджо

ЛУДОГОРЕЦ: Симеонов, Джамов (60 - Цветомиров), Керчев, Михайлов, А. Георгиев, Любомиров, Цвятков, Димитров (67 - Кънчев), Киров, Александър, Антонов (79 - Кирилов)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Олег Димитров, Керчев (Лудогорец)