Ски бягането е спорта дал началото на зимните спортове. В програмата на олимпийските игри са включени 12 дисциплини по 6 за дами и мъже. По равно са застъпени и двата стила на бягане, свободен и класически. В четири дисциплини, двете на скиатлон и двете щафети по равно се бяга и класика, и свободно.
08.02 | Събота | 12:00 | Дами Скиатлон |
09.02 | Неделя | 12:00 | Мъже Скиатлон |
11.02 | Вторник | 12:00 | Дами Спринт Индивидуално свободен стил |
11.02 | Вторник | 12:30 | Мъже Спринт Индивидуално свободен стил |
13.02 | Четвъртък | 14:00 | Дами 10км Индивидуално Класика |
14.02 | Петък | 14:00 | Мъже 15км Индивидуално Класика |
15.02 | Събота | 14:00 | Дами щафета 4х5км |
16.02 | Неделя | 14:00 | Мъже щафета 4х10км |
19.02 | Сряда | 15:45 | Дами Спринт отборно класика |
19.02 | Сряда | 15:45 | Мъже Спринт отборно класика |
22.02 | Събота | 11:30 | Дами 30км масов старт свободен стил |
23.02 | Неделя | 11:00 | Mъже 50км масов старт свободен стил |
Квалификационният период е от Юли 2012 до 20-ти Януари 2014. Общо на олимпийските игри ще участват 310 скиори.
От една страна максималния брой участници е 20, като максимума е 12 мъже или 12 дами. Така ако една страна има записани 12 мъже, то жените не може да бъдат повече от 8 и т.н. Всяка страна има право на 2 състезатели, 1 мъж и 1 дама независимо от мястото им ранглистата на ФИС.
В зависимост от ранглистата местата може да бъдат дo 5 на дисциплина. Така по сложна схема ще бъдат попълнени 310-те квоти отпуснати от МОК. Към 13-ти декември България има 4 квоти, 3 при мъжете и 1 при дамите.
Дами Скиатлон 7.5км+7.5км Събота 08.02 12:00
Крайно класиране | Време | изост. | ном. |
1. Марит Бьорген (Нор) | 38:33.6 | 2 | |
2. Шарлоте Кала (Шве) | 38:35.4 | 1.8с | 6. |
3. Хейди Венг (Нор) | 38:46.8 | 13.2с | 4. |
4. Терезе Йохауг (Нор) | 38:48.2 | 14.6с | 1. |
5. Айно-Кайша Сааринен (Фин) | 38:48.9 | 15.3с | 9. |
6. Джустина Ковалчик (Пол) | 39:29.7 | 56.1с | 3. |
7. Керту Нисканен (Фин) | 39:35.3 | 1:01.7 | 5. |
8. Джесика Дигинс (САЩ) | 40:05.5 | 1:31.9 | 15. |
9. Емма Викен (Шве) | 40:07.2 | 1:33.6 | 27. |
10.Масако Ишида (Япн) | 40:08.3 | 1:34.7 | 13. |
11.Ева Врабцова-Нивлтова (Чех) | 40:08.8 | 1:35.2 | 14. |
12.Елизабет Стивън (САЩ) | 40:09.9 | 1:36.0 | 12. |
Стартирали и финиширали 61. | |||
56.Антония Григорова-Бургова (Бъл) | 44:27.9 | 5:54.3 | 50. |
Скиатлон Мъже Неделя 09.02 12:00
Крайно класиране | Време | изост. | ном. |
1. Дарио Колоня (Швй) | 1:08.15.4 | 21 | |
2. Маркус Хелнер (Шве) | 1:08.15.8 | +0.4с | 11 |
3. Мартин Йонсруд Сундби (Нор) | 1:08.16.8 | +1.4с | 1 |
4. Максим Вилегжанин (Рус) | 1:08.16.9 | +1.5с | 7 |
5. Илия Черноусов (Рус) | 1:08.29.0 | +13.6с | 9 |
6. Жан-Марк Гайлар (Фра) | 1:08.29.8 | +14.4с | 14 |
7. Даниел Рикардсон (Шве) | 1:08.31.7 | +16.3с | 15 |
8. Йоханес Дюр (Авт) | 1:08.32.0 | +16.6с | 6 |
9. Морис Манифика (Фра) | 1:08.33.6 | +18.2с | 12 |
10.Ларс Нелсон (Шве) | 1:08.37.7 | +22.3с | 27 |
11.Алексндер Ледков (Рус) | 1:08.43.1 | +27.7с | 2 |
12.Джиорджио Ди Чента (Ита) | 1:08.43.7 | +28.3с | 24 |
Дами Спринт Вторник 11.02
Финал 15:30 | Време | изост. | ном. |
1. Майкен Касперсен Фала (Нор) | 2:35.49 | 1. | |
2. Ингвилд Флугстад Йосберг (Нор) | 2:35.87 | +0.38с | 6. |
3. Весна Фабиан (Сло) | 2:35.89 | +0.40с | 4. |
4. Астрид Ухренхолдт Якобсен (Нор) | 2:37.31 | +1.82с | 7. |
5. Ида Ингемарсдотет (Шве) | 2:42.04 | +6.55с | 5. |
6. Софи Калдуел (САЩ) | 2:47.75 | +12.26с | 6. |
В квалификациите:
54.Теодора Малчева 2:49.66
60.Антония Григорова-Бургова 2:54.31
Мъже Спринт Вторник 11.02
Финал 15:45 | Време | изост. | ном. |
1. Ула Виген Хатестад (Нор) | 3:38.39 | 1. | |
2. Теодор Петерсон (Шве) | 3:39.61 | +1.22с | 6. |
3. Емил Йонсон (Шве) | 3:58.13 | +19.74с | 5. |
4. Андерс Глоерсен (Нор) | 4:02.05 | +23.66с | 4. |
5. Сергей Устюгов (Рус) | 4:32.48 | +54.09с | 5. |
6. Маркус Хелнер (Шве) | 5:24.31 | +1:45.92 | 6. |
В квалификациите:
64.Андрей Гридин 3:50.57
Дами 10км класика индивидуално Четвъртък 13.02
Крайно класиране | Време | изост. | ном. |
1. Юстина Ковалчик (Пол) | 28:17.8 | 43. | |
2. Шарлоте Кала (Шве) | 28:36.2 | +18.4с | 40. |
3. Терезе Йохауг (Нор) | 28:46.1 | +28.3с | 46. |
4. Айно-Кайша Сааринен | 28:48.1 | +30.2с | 37. |
5. Марит Бьорген (Нор) | 28:51.2 | +33.4с | 45. |
6. Стефани Бьолер (Гер) | 29:04.3 | +46.5с | 31. |
7. Наталия Жукова (Рус) | 29:15.5 | +57.7с | 20. |
8. Керту Нисканен (Фин) | 29:16.7 | +58.9с | 41. |
9. Хейди Венг (Нор) | 29:28.2 | +1:10.4 | 42. |
10.Криста Лахтеенмаки (Фин) | 29:36.0 | +1:18.2 | 39. |
11.Юлия Чекалова (Рус) | 29:36.1 | +1:18.3 | 38. |
12.Емма Викен (Шве) | 29:38.9 | +1:21.1 | 23. |
Мъже 10км класика индивидуално Петък 14.02
Крайно класиране | Време | изост. | ном. |
1. Дарио Колоня (Швй) | 38:29.7 | 35. | |
2. Йохан Олсон (Шве) | 38:58.2 | +28.5с | 34. |
3. Даниел Рихардсон (Шве) | 39:08.5 | +38.8с | 43. |
4. Иво Нисканен (Фин) | 39:08.7 | +39.0с | 13. |
5. Лукаж Бауер (Чех) | 39:28.6 | +58.9с | 37. |
6. Крис Андре Йесперсен (Нор) | 39:30.6 | +1:00.9 | 52. |
7. Александер Бесмертних (Рус) | 39:37.7 | +1:08.0 | 31. |
8. Аксел Тейхман (Гер) | 39:42.4 | +1:12.7 | 26. |
9. Алексей Полтаранин (Шве) | 39:43.2 | +1:13.5 | 51. |
10.Маркус Хелнер (Шве) | 39:46.9 | +1:17.2 | 48. |
11.Ханес Доцлер (Гер) | 39:49.9 | +1:20.2 | 49. |
12.Елдар Рьонинг (Нор) | 40:02.8 | +1:33.1 | 33. |
Стартирали 93, финиширали 89. | |||
41.Веселин Цинзов (Бъл) | 42:06.3 | +3:36.6 | 20. |
Дами щафета 4х5км Събота 15.02 12:00
Крайно класиране | Време | изост. | серия |
1. Швеция | 53:02.7 | 2 | |
Ида Ингемарсдотер, Емма Викен, Анна Хааг, Шарлоте Кала | |||
2. Финалндия | 53:03.2 | +0.5с | 5 |
Анне Килонен, Айно-Кайша Сааринен, Керту Нисканен, Криста Лахтенмяки | |||
3. Германия | 53:03.6 | +0.9с | 7 |
Никол Фесел, Стефани Бьолер, Клаудия Нистад, Денис Херман | |||
4. Франция | 53:47.7 | +45.0с | 6 |
5. Норвегия | 53:56.3 | +53.6с | 1 |
6. Русия | 54:06.3 | +1:03.6 | 3 |
7. Полша | 54:38.9 | +1:36.2 | 9 |
8. Италия | 55:19.9 | +2:17.2 | 8 |
9. Съединени щати | 55:33.4 | +2:30.7 | 4 |
10.Чехия | 56:29.8 | +3:27.1 | 12 |
11.Словения | 56:37.0 | +3:34.3 | 13 |
12.Украйна | 56:56.1 | +3:53.4 | 10 |
Мъже щафета 4х10км Неделя 16.02 12:00
Крайно класиране | Време | изост. | серия |
1. Швеция | 1:28,42.0 | 2 | |
Ларс Нелсон, Даниел Рикардсон, Йохан Олсон, Маркус Хелнер | |||
2. Русия | 1:29:09.3 | +0.27.3с | 3 |
Дмитрий Джапаров, Александер Берсметних, Александер Легков, Максим Вилегжанин | |||
3. Франция | 1:29:13.9 | +31.9с | 9 |
Жан-Марк Гаяр, Морис Манифика, Робин Дювалар, Иван Перила Бойто | |||
4. Норвегия | 1:29:51.7 | +1:09.7 | 1 |
5. Италия | 1:30:04.7 | +1:22.7 | 4 |
6. Финландия | 1:30:28.4 | +1:46.4 | 5 |
7. Швейцария | 1:30:33.8 | +1:51.8 | 6 |
8. Чехия | 1:30:36.8 | +1:54.8 | 11 |
9. Германия | 1:31:18.8 | +2:36.8 | 7 |
10.Естония | 1:32:52.6 | +4:10.6 | 15 |
11.Съединени щати | 1:33:15.1 | +4:33.1 | 10 |
12.Канада | 1:33:19.0 | +4:37.0 | 12 |
Дами отборен спринт Сряда 19.02
Крайно класиране | Време | изост. | Н: |
1. Норвегия | 16:04.05 | 1 | |
Ингвилд Флугстад Йостберг, Марит Бьорген | |||
2. Финландия | 16:13.14 | +9.09с | 11 |
Айно-Кайша Сааринен, Керту Нисканен | |||
3. Швеция | 16:23.82 | +19.77с | 3 |
Ида Ингемарсдотер, Стина Нилсон | |||
4. Германия | 16:24.97 | +20.92с | 12 |
5. Полша | 16:35.54 | +31.49с | 13 |
6. Русия | 16:44.91 | +40.86с | 14 |
7. Швейцария | 16:45.47 | +41.42с | 7 |
8. Съединени щати | 16:48.08 | +44.03с | 2 |
9. Австрия | 16:49.16 | +45.11с | 15 |
10.Словения | 16:57.98 | +53.93с | 10 |
Мъже отборен спринт Сряда 19.02
Крайно класиране | Време | изост. | Н: |
1. Финландия | 23:14.89 | 16 | |
Ииво Нисканен, Сами Яуахоярви | |||
2. Русия | 23:15.86 | +0.97с | 13 |
Максим Вилежанин, Никита Крюков | |||
3. Швеция | 23:30.01 | +15.12с | 15 |
Емил Йонсон, Теодор Петерсон | |||
4. Норвегия | 23:33.55 | +18.66с | 1 |
5. Швейцария | 23:35.90 | +21.01с | 5 |
6. Съединени щати | 23:49.95 | +35.06с | 17 |
7. Германия | 23:57.02 | +42.13с | 2 |
8. Казахстан | 24:01.38 | +46.49с | 14 |
9. Чехия | 24:01.83 | +46.94с | 6 |
10.Франция | не стартира на финала | 12 | |
Стартираха 23 отбора, финишираха 21. | |||
19.България | 25:11.06 | +1:44.93 | 21 |
Андрей Гридин, Веселин Цинзов |
Дами 30км масов старт свободен стил Събота 22.02 11:30
Крайно класиране | Време | изост. | ном. |
1. Марит Бьорген (Нор) | 1:11:05.2 | 2. | |
2. Терезе Йохауг (Нор) | 1:11:07.8 | +2.6с | 1. |
3. Кристин Стьормер Стейра (Нор) | 1:11:28.8 | +23.6с | 10. |
4. Керту Нисканен (Фин) | 1:12:26.9 | +1:21.7 | 5. |
5. Ева Врабцова-Нивлтова (Чех) | 1:12:27.1 | +1:21.9 | 13. |
6. Оурор Жан (Фра) | 1:12:27.5 | +1:22.3 | 20. |
7. Коралин Хюг (Фра) | 1:12:29.5 | +1:24.3 | 21. |
8. Емма Викен (Шве) | 1:12:31.6 | +1:26.4 | 25. |
9. Серайна Бонер (Швй) | 1:12:35.0 | +1:29.8 | 31. |
10.Лаура Орге (Исп) | 1:12:37.5 | +1:32.1 | 37. |
11.Анна Хааг (Шве) | 1:12:40.1 | +1:34.9 | 24. |
12.Катрин Целер (Гер) | 1:12.41.4 | +1:36.2 | 15. |
стартирали 57, финиширали 54 | |||
50.Антония Григорова Бургова (Бъл) | 1:23.05.6 | +12:00.4 | 47. |
-. Теодора Малчева (Бъл) | отказване | 55. |
Мъже 50км Масов старт свободен стил Неделя 23.02 09:00
Крайно класиране | Време | изост. | Н |
1. Александер Легков (Рус) | 1:46.55.2 | 3 | |
2. Максим Вилегжанин (Рус) | 1:46.55.9 | +0.7с | 7 |
3. Иля Черноусов (Рус) | 1:46.56.8 | +0.8с | 8 |
4. Мартин Йонсруд Сундби (Нор) | 1:46.56.2 | +1.0с | 1 |
5. Сергей Долидович (Блр) | 1:47.09.5 | +14.3с | 40 |
6. Робин Дувилар (Фра) | 1:47.10.1 | +14.9с | 10 |
7. Андерс Сьодергерен ((Шве) | 1:47.13.0 | +17.8с | 21 |
8. Даниел Рикардсон (Шве) | 1:47.19.6 | +24.4с | 12 |
9. Йохан Олсон (Шве) | 1:47.27.3 | +32.1с | 19 |
10.Иво Нисканен (Фин) | 1:47.27.5 | +32.3с | 42 |
11.Ролан Клара (Ита) | 1:47.28.6 | +33.4с | 20 |
12.Курдин Перл (Швй) | 1:47.31.3 | +36.1с | 27 |
стартирали 65, финиширали 60 | |||
41.Андрей Гридин (Бъл) | 1:51.41.7 | +4:46.5 | 60 |
-. Веселин Цинзов (Бъл) | не финишира | 37 |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ски скок
програма
08.02 | Събота | 18:30 | Мъже нормална шанца квалификации |
09.02 | Неделя | 19:30 | Мъже нормална шанца финал |
11.02 | Вторник | 19:30 | Дами нормална шанца финал |
14.02 | Петък | 19:30 | Мъже голяма шанца квалификации |
15.02 | Събота | 19:30 | Мъже голяма шанца финал |
17.02 | Понеделник | 19:15 | Mъже голяма шанца отборно |
В ски-скокът, България има квота спечелена от Владимир Зографски.
Мъже нормална шанца Неделя 09.02
Крайно класиране | точки | скок 1 | скок 2 | Н: | ||
1. Камил Щох (Пол) | 278.0 | 105.5м | 142.0 | 103.4м | 136.0 | 50 |
2. Петер Превц (Сло) | 265.3 | 102.5м | 134.8 | 99.0м | 130.5 | 49 |
3. Андерс Бардал (Нор) | 264.1 | 101.5м | 135.8 | 98.5м | 128.3 | 44 |
4. Томас Дитхарт (Авт) | 258.3 | 99.0м | 132.6 | 98.0м | 125.7 | 42 |
5. Михаел Хайбок (Авт) | 258.0 | 101.0м | 133.4 | 98.5м | 124.6 | 32 |
6. Андреас Велингер (Гер) | 257.1 | 96.0м | 131.3 | 101.5 | 125.8 | 43 |
7. Мачией Кот (Пол) | 255.8 | 101.5м | 131.6 | 98.5м | 124.2 | 35 |
8. Нориаки Касаи (Япн) | 255.2 | 101.5м | 131.2 | 100.0м | 124.0 | 37 |
9. Йерней Дамиан (Сло) | 254.7 | 99.5м | 128.6 | 101.0м | 126.1 | 38 |
10.Андреас Ванк (Гер) | 253.4 | 101.0м | 132.6 | 97.0м | 120.8 | 26 |
11.Грегор Шлиленцауер (Авт) | 253.3 | 96.0м | 123.9 | 101.0м | 129.4 | 47 |
12.Анси Койвуранта (Фин) | 252.8 | 99.5м | 126.1 | 101.5м | 126.7 | 30 |
Дами Скок от малка шанца
Крайно класиране | точки | скок 1 | скок 2 | Н: | ||
1. Карина Фогт (Гер) | 247.4 | 103.0м | 126.8 | 97.5м | 120.6 | 29 |
2. Даниела-Ирашко-Столц (Авт) | 246.2 | 98.5м | 120.2 | 104.5м | 126.0 | 28 |
3. Колин Мател (Фра) | 245.2 | 99.5м | 125.7 | 97.5м | 119.5 | 24 |
4. Сара Таканаши (Япн) | 243.0 | 100.0м | 124.1 | 98.5м | 118.9 | 30 |
5. Евелин Инсам (Ита) | 242.2 | 98.5м | 120.5 | 99.0м | 121.7 | 8 |
6. Мая Втич (Сло) | 241.9 | 100.5м | 120.1 | 100.4м | 121.8 | 25 |
7. Юки Ито (Япн) | 241.8 | 101.0м | 117.4 | 101.0м | 124.4 | 26 |
8. Марен Лундби (Нор) | 235.5 | 97.0м | 115.5 | 100.0м | 120.0 | 23 |
9. Лине Яр (Нор) | 234.6 | 98.5м | 117.7 | 98.5м | 116.9 | 18 |
10.Джесика Джеръм (САЩ) | 234.1 | 97.0м | 116.3 | 99.0м | 117.8 | 15 |
11.Катя Позун (Сло) | 233.6 | 96.5м | 113.9 | 99.5м | 119.7 | 14 |
12.Атсуко Танака (Япн) | 231.3 | 97.5м | 117.8 | 95.0м | 113.5 | 7 |
Мъже Скок от голяма шанца Събота 15.02 19:45
Крайно класиране | точки | скок 1 | скок 2 | Н: | ||
1. Камил Щох (Пол) | 278.7 | 139.0м | 143.4 | 132.5м | 135.3 | 50 |
2. Нориаки Касаи (Япн) | 277.4 | 139.0м | 140.6 | 133.5м | 136.8 | 48 |
3. Петер Превц (Сло) | 274.8 | 135.0m | 134.5 | 131.0m | 140.3 | 49 |
4. Зеверин Фройнд (Гер) | 272.2 | 138.0м | 140.2 | 129.5м | 132.0 | 46 |
5. Андерс Фанемел (Нор) | 264.3 | 132.0м | 129.5 | 132.0м | 134.8 | 28 |
6. Маринус Краус (Гер) | 257.4 | 131.0м | 117.7 | 140.0м | 139.7 | 39 |
7. Грегор Шлиленцауер (Авт) | 255.2 | 132.5м | 124.6 | 130.5м | 130.6 | 47 |
8. Михаел Хайбок (Авт) | 254.7 | 134.0м | 127.3 | 125.5м | 127.6 | 29 |
9. Даики Ито (Япн) | 255.2 | 137.5м | 124.0 | 124.0м | 124.4 | 38 |
10.Рерухи Шимицу (Япн) | 252.2 | 130.0м | 122.2 | 134.5м | 130.0 | 21 |
11.Анси Койвуранта (Фин) | 250.6 | 131.5м | 130.9 | 121.5м | 119.7 | 27 |
12.Мачией Кот (Пол) | 250.4 | 126.0м | 125.4 | 125.0м | 123.5 | 33 |
Първите 30 скачат втори път | ||||||
47.Владимир Зографски (Бъл) | 89.3 | 110.0м | 89.3' |
Мъже отборно голяма шанца Понеделник 17.02 19:15
Крайно класиране | Точки | Скок 1 | Скок 2 | Н: |
1. Германия | 1041.1 | 519.0 | 522.1 | 7 |
Андреас Ванк, Маринус Краус, Андреас Велингер, Зеверин Фройнд | ||||
2. Австрия | 1038.4 | 516.5 | 521.9 | 8 |
Михаел Хайбьок, Томас Моренщерн, Томас Дитхарт, Грегор Шлиренцауер | ||||
3. Япония | 1024.9 | 507.5 | 517.4 | 4 |
Рерухи Шимицу, Таку Такеучи, Даики Ито, Нориаки Касаи | ||||
4. Полша | 1011.8 | 489.2 | 522.6 | 5 |
5. Словения | 995.6 | 488.2 | 507.4 | 6 |
6. Норвегия | 990.7 | 486.0 | 504.7 | 3 |
7. Чехия | 967.8 | 476.0 | 491.8 | 2 |
8. Финландия | 942.8 | 461.5 | 481.3 | 1 |
9. Русия | 422.3 | 422.3 | 4 | |
10.Съединени щати | 402.5 | 402.5 | 2 | |
11.Южна Корея | 402.0 | 402.0 | 1 | |
12.Канада | 399.2 | 399.2 | 3 |
Северна комбинация
Северната комбинация е от малкото спортове, който се практикува само от мъже на високо ниво. Може би това е последната олимпиада, на която дамите няма да бъдат представени.
Комбинацията обединява два изключващи се по физически показатели спорта, ски-бягане и ски-скок. В повечето случаи първо състезателите извършват 2 скока. Резултатите се преизчисляват във време и състезателите стартират в ски-бягането спрямо това време по системата Гундерсен. До началото на девтдесетте години състезателите стартираха през една минута. След финала в продължение на няколко часа се изчисляваха резултати и след това се обявяваше класирането.
програма
12.02 | Сряда | 10:30 | Мъже нормална шанца |
12.02 | Сряда | 14:30 | Мъже индивидуално 10 км |
18.02 | Вторник | 11:30 | Мъже голяма шанца |
18.02 | Вторник | 14:00 | Мъже индивидуално 10км |
20.02 | Четвъртък | 09:30 | Мъже голяма шанца отборно |
20.02 | Четвъртък | 13:00 | Mъже щафета 4х5км |
Северна комбинация от дълги години не се практикува от български спортисти.
Мъже нормална шанца/ индивидуално Гундерсен 10 км Сряда 12.02
Крайно класиране | Време | бягане | Скок | Н |
1. Ерик Френцел (Гер) | 23:50.2 | 23:50.2 | 131.5 | 1 |
2. Акито Ватабе (Япн) | +4.2с | 23:48.4 | 130.0 | 2 |
3. Магнус Крог (Нор) | +8.1с | 22:55.3 | 115.8 | 20 |
4. Алесандро Питин (Ита) | +9.3с | 22:47.5 | 113.4 | 25 |
5. Магнус Моан (Нор) | +12.7с | 23:14.9 | 119.4 | 15 |
6. Йоханес Ридзек (Гер) | +17.3с | 23:26.5 | 121.2 | 12 |
7. Лукац Рунгалдиер (Ита) | +19.7с | 23:06.9 | 115.7 | 21 |
8. Фабиан Рисле (Гер) | +29.4с | 23:06.9 | 116.5 | 19 |
9. Тимо Еделман (Гер) | +37.0с | 23:57.2 | 124.0 | 6 |
10.Хаавард Клементсен (Нор) | +38.2с | 23:53.4 | 122.7 | 9 |
11.Кристоф Билер (Авт) | +40.2с | 23:52.4 | 121.9 | 11 |
12.Лукаш Капфер (Авт) | +1:04.3 | 24:24.5 | 124.0 | 5 |
Мъже голяма шанца/ индивидуално Гундерсен 10 км Вторник 18.02
Крайно класиране | Време | бягане | Скок | Н |
1. Йорген Граабак (Нор) | 23:27.5 | 22:45.5 | 118.4 | 6 |
2. Магнус Моан (Нор) | +0.6с | 22:43.1 | 117.8 | 7 |
3. Фабиан Рисле (Гер) | +1.6с | 22:33.1 | 115.1 | 9 |
4. Бьорн Кирхайзен (Гер) | +2.1с | 22:26.6 | 113.2 | 11 |
5. Бернхард Грубер (Авт) | +11.3с | 23:16.8 | 123.4 | 3 |
6. Акито Ватабе (Япн) | +11.5с | 23:06.0 | 120.8 | 4 |
7. Джейсън Лами Шапуи (Фра) | +16.4с | 23:10.9 | 120.7 | 21 |
8. Йоханес Ридзек (Гер) | +23.9с | 22:46.4 | 112.7 | 12 |
9. Хаавард Клементсен (Нор) | +24.5с | 23:44.0 | 127.0 | 2 |
10.Ерик Френцел (Гер) | +30.4с | 23:57.9 | 129.0 | 1 |
11.Мирослав Дворак (Чех) | +32.6с | 22:21.1 | 104.2 | 22 |
12.Магнус Крог (Нор) | +36.7с | 22:32.2 | 106.1 | 18 |
Мъже отборно голяма шанца/ щафета 4х5км Четвъртък 20.02
Крайно класиране | Време | изост. | Старт | |
1. Норвегия | 47:13.5 | 0:25 | 3 | |
Йорген Граабак, Хаавард Клементсен, Магнус Крог, Магнус Ховдал Моан | ||||
2. Германия | 47:13.8 | +0.3с | 0:00 | 1 |
Ерик Френцел, Бьорн Киркхайзен, Фабиан Рисле, Йоханес Ридзек | ||||
3. Австрия | 47:16.9 | +3.4с | 0:07 | 2 |
Кристоф Билер, Бернхард Грубер, Лукас Клапфер, Марио Щехер | ||||
4. Франция | 48:26.3 | +1:12.8 | 0:35 | 4 |
5. Япония | 48:30.6 | +1:17.1 | 1:05 | 6 |
6. Съединени щати | 49:35.1 | +2:21.6 | 1:52 | 8 |
7. Чехия | 49:36.1 | +2:22.6 | 0:56 | 5 |
8. Италия | 50:04.7 | +2:51.2 | 2:10 | 9 |
9. Русия | 52:49.8 | +5:36.3 | 1:14 | 7 |