Пари Сен Жермен записа изключително трудна победа с 1:0 в домакинството си на Евиан и отново има аванс от 10 точки пред Монако на върха в класирането във френската Лига 1. Победният гол тази вечер отбеляза резервата Блес Матюиди в 89-ата минута. Гостите пък играха с човек по-малко от 61-ата минута, когато беше изгонен Касим Абдула.

Воденият от Лоран Блан отбор може да дублира титлата си още този уикенд, ако спечели гостуването си на Сошо.

Сошо се държа достойно на „Парк де Пренс" и дори можеше да открие резултата, но защитникът Даниел Вас уцели гредата от фаул, а след това Салваторе Сиригу спаси опасен изстрел на Никола Бенезет. Пропуски за ПСЖ пък направиха Есекиел Лавеци, Хавиер Пасторе и Йоан Кабай. След час игра Абдула от Сошо получи втори жълт картон и беше изгонен.