Арсенал записа убедителна победа над Хъл Сити в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите" се наложиха като гост с 3:0, с което утвърдиха мястото си в топ 4 на класирането.

Възпитаниците на Арсен Венгер ще трябва да извоюват още три успеха до края на първенството, за да се класират за Шампионската лига и само по този начин сигурен начин няма да могат да бъдат изместени от дебнещите ги „карамели", които днес посрещат Манчестър Юнайтед.

Днешната среща в Хъл започна по-убедително за домакините. „Тигрите" владееха инициативата до 30-ата минута. Те създадоха и първото опасно положение в мача, когато в 24-ата минута Шейн Лонг се откъсна от защитата, напредна и от малък ъгъл стреля, но неточно.

Арсенал обаче успя да отговори по най-добрия начин на атаките, вкарвайки гол. В 31-ата минута Йозил овладя майсторски топката, намирайки Касорла, той мигновенно подаде към Рамзи в наказателното поле, който от точката на дузпата вкара за 0:1.

Четири минути по-късно гостите бяха близо до изравняване след като нацелиха греда чрез Ливърмор. Минута преди края на полувремето „артилеристите" удвоиха аванса си. Оливие Жиру центрира, Рамзи свали с гърди към Подолски, който с воле вкара много красиво попадение.

В 54-ата минута гостите стигнаха и до класически резултат. Касoрла подаде към Рамзи, но вратарят блокира удара му по земя. Топката обаче попадна в краката на германския национал, за когото не бе трудно от малкия пеналт да вкара.

След този мач Арсенал е 4-ти със 70 токи. Хъл Сити пък е на 14-ата позиция с 36 пункта.

Хъл Сити - Арсенал 0:3