Руският  гранд Динамо (Москва) ще трябва да се потруди доста, за да играе в груповата фаза на Лига Европа. Преди броени минути, столичани направиха 2:2 при домакинството си на кипърския Омония (Никозия).

Българският национал Станислав Манолев се появи в последните секунди на срещата, заменяйки френската звезда Матийо Валбуена.

Срещата започна по ужасяващ начин за динамовци, които инкасираха гол още във втората минута. Голмайстор за гостите бе грузинецът Лобянидзе. Селекцията на Станислав Черчесов все пак намери сили да изравни в 33-ата минута, когато се разписа бранителят Кристофър Самба.

Добра контра на Омония обаче за втори път наказа Березовски в 59-ата минута, след  като Гаусу Фофана направи 1:2. Нещата за домакините станаха още по-трудни в 62-ата минута, когато Саня Кокорин получи директен червен картон.

Въпреки всички, Динамо стигна до равенството 18-минути преди края, когато точен бе бившият играч на Манчестър Юнайед-Александър Бютнер. Цял мач с екипа на Омония записа бившият левскар-Кристовао Рамос.

ДИНАМО (МОСКВА)-ОМОНИЯ 2:2