Световните шампиони сложиха край на негативната си серия. Селекцията на Йоги Льов най-сетне записа успех в контролен мач. Радостта е още по-голяма, тъй като дойде с изразителен резултат 4:1 срещу Италия. Същата тази „Скуадра", която не бе побеждавана от Бундестима вече цели 21 години.

Двубоят на „Алианц Арена" протече под пълната диктовка на домакините. Те откриха резултата 24-ата минута, когато точен във втори пореден мач бе Тони Кроос. Халфът на Реал (Мадрид) се възползва от една зле изчистена топка от италианците и с техничен изстрел не остави шансове на Буфон. До почивката немската преднина бе удвоена, след като Марио Гьотце се разписа с глава. Перфектното центриране бе дело на Томас Мюлер.

Германия продължи да тероризира своя именит опонент и през втората част. Класиката 3:0 бе факт след точно час игра, а автор на попадението стана Йонас Хектор. Крайният бранител на Кьолн се възползва от сериозна грешка в отбраната на „адзурите". Нещата станаха още по-тежки за гостите 15 минути преди края, когато Месут Йозил реализира от дузпа.

Почетно попадение за Италия все пак имаше. Намиращият се в перфектна фомра - Стефан Ел Шаарави се появи като резерва и не след дълго препарира Тер Щеген с удар в горния ъгъл. При попадението му обаче имаше и лек рикошет.

ГЕРМАНИЯ - ИТАЛИЯ 4:1

1:0 Кроос (23'), 2:0 Гьтоце (45'), 3:0 Хектор (59'), 4:0 Йозил-дузпа (75'), 4:1 Ел Шаарави (83')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: О. Драхта (Австрия)

ГЕРМАНИЯ: Тер Щеген, Хумелс, Мустафи, Хектор, Рюдигер, Йозил, Кроос, Руди, Гьотце, Дракслер, Мюлер (резерви: Лено, Нойер, Трап, Шурле, Крамер, Джан, Та, Белараби, Фоланд, Подолски, Гинтер, Гомес, Ройс, Кедира)

ИТАЛИЯ: Буфон, Бонучи, Ачерби, Дармиан, Мота, Монтоливо, Джакерини, Флоренци, Дзадза, Инсине, Бернардески (резерви: Сиригу, Перин, Ранокия, Кандрева, Астори, Ругани, Едер, Пеле, Жоржиньо, Антонели, Де Силвестри, Де Шилио, Пароло, Сориано, Ел Шаарави, Окака Чука)

All Goals HD - Germany 4-1 Italy - 29-03-2016... by LiG2Fr