балдовалиевЛоко (Пд) се препъна срещу третодивизионния румънски Политехника - 1:1 в мач от група "А" на международния турнир "Каварна Албена Къп", чийто медиен партньор са сайтът Топспорт.бг и вестник "Топспорт".

Най-идеен за "смърфовете" бе новопривлеченият македонец Зоран Балдовалиев (вляво). Още в 11-ата минута той се опита да прехвърли вратаря от около 20 метра, но топката кацна върху напречната греда. В 30-ата минута обаче македонецът не сбърка и вкара за 1:0.

Гостите от Румъния играха организирано и опитваха при всяка възможност да контраатакуват опасно. Именно при едно такова положение в 44-ата минута полузащитникът Йосиф излъга Камбуров за 1:1. Зрителите в Албена очакваха след почивката пловдивчани да вдигнат оборотите, но това не се стана.

През втората част играта се водеше предимно в средата на терена. До края на мача за "смърфовете" пропуснаха да се разпишат Въндев в 70-ата и Даксун в 77-ата минута. Гостите се показаха като грамотен отбор независимо от положението си в румънския футбол. Последният интересен момент в срещата бе в 85-ата минута, когато Сериян изскочи сам срещу Камбуров, но не му достигна сила, за да отправи точен и силен удар.

След мача треньорът на Локо (Пд) Иван Маринов бе ядосан на възпитаниците си: "Изключително слаб мач за нашия отбор. Ако продължаваме така, не ни очаква нищо добро през пролетта."

ЛОКО (Пд) - ПОЛИТЕХНИКА 1:1
1:0 Балдовалиев (30), 1:1 Йосиф (44)

ЛОКО (Пд): Камбуров, Бачков, Радев, Милиев, Йошев, Горанов (46-Даксун), Анев (46-Кр. Димитров), Кики (46-Халими (76-Вл. Златинов), Балдовалиев (46-Въндев), Д. Илиев (66-Златковски), Златински

ПОЛИТЕХНИКА: Танасия, Раду, Бордиану, Кристофан, Алекса, Йосиф, Фалкару (83-Чуря), Фериян (87-Бокур), Даниелеску, Унгоряну (87-Тоба), Бастон