Берое загуби с 0:2 от Терек (Грозни) в контролата, която двата отбора изиграха в Турция на стадион "Топ Капъ", съобщи Beroe Online.

Руснаците откриха в 27-ата минута чрез Резван Утвиев, който пое топката и сам напредна с нея като стреля от 24-25 метра остро и я изпрати в левия ъгъл на вратата пазена от рожденика Пламен Колев.

Преди това Галин Иванов и Тодор Симов пропуснаха да отбелезат за "заралии". В 7-ата минута Галин Иванов стреля от фаул, но вратарят на Терек Степаненко боксира. В 15-ата хубава атака сътвориха нападателят Герасим Заков, но ударът на Тодор Симов мина покрай гредата.

До края на полувремето старозагорци можеха да обърнат резултата в своя полза, но Аделино Лопеш и Герасим Заков не успяха да отбележат. В началото на втората част играчите на Терек бяха по-активни.

В 78-ата минута Здравко Тодоров стреля силно в долния ляв ъгъл, но Едилов в последния момент изби топката. В 86-ата минута Ибраимов центрира добре, а Кулов се извиси над всички и с глава отбеляза за 0:2. След гола Ваня Дзаферович получи втори жълт картон и напусна преждевременно мача.

В състава на Терек (Грозни) не бе включен Атанас Борносузов, който преди известно време направи трансфер в руския клуб.

БЕРОЕ - ТЕРЕК (Грозни, Рус) 0:2
0:1 Утвиев (27), 0:2 Кулов (86)

БЕРОЕ: Пл. Колев, Лино Лопеш, Иво Иванов, Дзаферович, Харизанов, Куоки, М. Лопеш, Симов, Митев, Гал. Иванов, Заков (Танев, Киров, Тодоров)

ТЕРЕК: Степаненко, Крийдюков, Минишевич, Бунадисенко, Утицки, Кацаев, Ибрагимов, Утвиев, Барахоев, Головков, Мовсесян (Едило)

Стадион: "Топ Капъ", Турция - 80 зрители
Съдия: Андрей Соровка (Беларус)
Жълти картони: М. Лопеш, Дзаферович, Л. Лопеш, Киров (Б); Мовсесян, Ибрагимов (Т)
Червен картон: Дзаферович (Б-86)

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!