Националният волейболен отбор на Франция е на крачка от класиране за полуфиналите на световното първенство в Полша. "Петлите" записаха страхотна победа над Германия, след като ги надиграха с 3:0 (25:15, 26:24, 25:22) в първи мач от Група "G" на третата фаза, игран снощи пред малко над 1600 зрители в зала "Сподек Арена" в Катовице.

Французите започнаха много силно  и бързо взеха първия гейм. „Петлите” поведоха с 13:10, после с 21:14, за да финишират победно с 25:15. Първият гейм приключи само за 23 минути в полза на Франция.

Във втория французите  отново стартираха  по-добре и първото техническо прекъсване дойде с три точки преднина за тях. При 10:10 Германия успя да се върне в мача и от този момент до край на частта успяваше да наваксва периодично по две точки аванс на съперника. Когато Франция поведе с 23:21, изглеждаше, че краят на немците наближава, но те успяха отново да стигнат до равенство при 24:24. Франция обаче отново натисна педалите и взе и втория гейм с 26:24.

И в третия гейм Франция бе неудържима на старта и стигна до преднина от 5 точки при 9:4. Германците съкратиха разликата до 11:12 в своя вреда. Франция отново дръпна в резултата и поведе с  19:15. В крайна сметка Франция триумфира с 25:22 и с резултат 3:0 спечели категорично мача с Германия.

По този начин французите имат 3 точки и им трябва само един единствен спечелен гейм във втората среща срещу Иран, за да се класират за финалната четворка. Днес Франция почива, докато Бундестимът излиза срещу иранците за втория си мач, който ще реши съдбата им до края на Мондиала. Срещата е отново от 21,25 часа българско време в Катовице.