Водачът в схемата Давид Ферер (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Хамбург с награден фонд 1,2 милиона евро. Ферер разгроми сънародника си Пабло Андухар с 6:0, 6:2 за 66 минути, след като направи шест пробива.

На полуфиналите испанецът ще срещне 17-годишния представител на домакините Александър Зверев. Зверев отстрани своя сънародник Тобиас Камке с 0:6, 7:5, 6:3 за 2:04 часа. 17-годишният германец спечели само шест точки в първия сет, но в следващите два спаси седем от 11 възможности за пробив и сам стигна до четири пробива, за да спечели мача.

Номер 285 в световната ранглиста Зверев е първият 17-годишен тенисист, който достигна до полуфинал на турнир от АТП от 2006-а година насам, когато Марин Чилич (Хърватия) загуби от Фелисиано Лопес (испания) в Гщаад.

Аржентинецът Леонардо Майер победи Душан Лайович (Сърбия) с 6:1, 7:5 и на полуфиналите ще играе с победителя от мача между Филип Колшрайбер (Германия) или Лукаш Росол (Чехия).