Дунав 8806 победи лидера Нефтохимик 2010 с 60:54 (25:11, 9:9, 18:10, 8:24) в мач от 17-ия кръг в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“.

Русенки започнаха вихрено срещата и вдъхновени от невероятната подкрепа от трибуните дръпнаха с 18:2 на новия носител на Купата на България за по-малко от 5 минути. До края на първата част все пак гостите стегнаха редиците и не позволиха разликата да стане по-сериозна. След 10 минути игра таблото показваше 25:11 за домакините. През втората част равновесието се запази и почивката дойде при резултат 34:20.

След подновяването на играта дунавки диктуваха темпото и с по-концентрирани действия в двете фази увеличиха още преднината си, стигнала до 24 точки. 10 минути преди края пък таблото вече показваше 52:30 в тяхна полза.

Най-драматична се оказа обаче последната четвърт, когато Нефтохимик успя да намали резултата и минута преди края Дунав 8806 водеше само с пет точки разлика - 58:53. В оставащото време обаче русенки запазиха преднината и победиха с 60:54. За Дунав 8806 най-резултатна бе Кристина Сантяго, която записа 24 точки, а Радостина Димитрова отбеляза 20. От Нефтохимик 2010 най-полезна бе Борислава Христова, която вкара 17 точки, а Вера Перостийска записа 11.

Така шампионките се доближиха максимално до временния лидер в класирането и са само на 1 точка зад отбора от Бургас три кръга преди края на редовния сезон.

В следващия кръг на първенството Дунав 8806 гостува на Левски от 17:00 ч. на 14 март февруари в зала „Универсиада“ в София.