Олимпийските волейболни шампиони и действащи европейски първенци от Русия оглавиха класирането в Група D с 9 точки след три победи и се класираха директно за четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол  в България и Италия. В сблъсък за първото място волейболистите на “Сборная” надиграха финалиста в Световната лига Сърбия с 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:20) пред близо 4000 зрители в "Пала Ямамай" в Бусто Арсицио.

На четвъртфинала момчетата на селекционера Владимир Алекно ще играят срещу победителя от плейофа между 2-ия от Група В Италия и 3-ия от тази Група D Финландия. От друга страна "плавите" завършиха втори с 2 победи, 1 загуба и 5 точки и ще трябва да играят на плейофи срещу 3-ия от Група В - изненадата Естония.

Най-полезни за "Сборная" станаха Максим Михайлов (3 блока, 1 ас и 63% ефективност в атака) и Дмитрий Мусерский (5 блока!!!, 3 аса и 67% ефективност в атака) съответно с 19 и 18 точки за победата. За сърбите Александър Атанасийевич (1 блок и 38% ефективност в атака) и Сречко Лисинац (3 блока, 1 ас и 80% ефективност в атака) реализираха съответно 13 и 12 точки.

В спор за третото място Финландия победи Словакия с 3:0 и се класира за осминафинала, където ще срещне домакина Италия.