Само два дни, след като получи "Златната топка" за най-добър играч на 2010 година, Лионел Меси показа нагледно защо заслужи признанието. Той отново вдъхнови Барселона за поредното каталунско шоу, което завърши с крупна победа с 5:0 срещу Бетис.

Самият Меси вкара хеттрик, а по още едно попадение добавиха Педро Родригес и Сейду Кейта. Този успех на практика изпраща каталунците на финала в турнира за Купата на краля, след като им предстои само протоколен реванш срещу Бетис.

Въпреки убедителният успех, първите минути не бяха никак леки за домакините. Те пропускаха положение след положение, а лидерите в Сегунда дивисион играеха добре в защита, умело прибрани в собствената си половина. Домакините трябваше да чакат една до 44-ата минута, за да видят първия гол на Лео Меси в срещата.

В 62-ата минута аржентинецът вкара своя втори гол, а 5 по-късно оформи своя хеттрик и сложи точка на спора в срещата. Педро в 77-ата и Кейта в 85-ата минуи нацяло обезмислиха реванша и Барса вече смело се устремява към полуфинала в надпреварата.