Ботев разгроми Марица с 6:1, в контролна среща, играна в село Черноземен. В проверката блестящо се представи триото нападатели на „жълто-черните" Христов, Саидходжа и Какалов отчели се с по две попадения. След две асистенции на Муши Георги Христов отблизо вкара доведе резултата до 2:0 още в 15-ата минута.

В 19-ата след страхотно воле, при което топката срещна напречната греда Дормушали утрои. След асеновградчанина и Какалов тресна страничния дирек. Муши отбеляза втория си гол в 38-ата след чудесна флангова атака на Какалов.

Ошашавените маричани създадоха голова опасност пред Арсов едва в края на първата часът, но Тодор Тодоров стреля високо. Почетното попадение от дузпа в 45-ата заби Владо Байрев от дузпа за нарушение срещу него. В 55-ата и 63-ата минута с Какалов с две волета оформи крайният резултат. В последния половин час двамата треньори направиха редица смени, от което качеството на играта спадна и повече попадения не паднаха.