Григор Димитров записа изключително трудна победа на старта на АТР 500 турнира в Базел. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета над 17-годишния германец Александър Зверев, стигайки до пълен обрат в мача - 2:6, 6:4, 6:2.

Гришо не започна никак добре двубоя и загуби първия сет, в който допусна два пробива. През втората част българинът поведе с 3:0, но след това соченият за супер талант Зверев успя да изравни за 3:3. До края на сета обаче германецът успя да вземе само един гейм, а нашето момче изравни след 6:4.

В заключителната част Димитров показа по-добра концентрация и се наложи с 6:2, с което си подпечата и продължавнаето напред в турнира.

В следващия кръг Гришо ще срещне канадеца Вашек Поспишил. При нова победа Димитров ще се класира за четвъртфинал, където по всяка вероятност ще се изправи срещу местния любимец и световен №2 Роджър Федерер.