Отборът на Сан Лоренсо (Аржентина) на практика си осигури участие във финала на тазгодишното издание на  Копа Либертадорес. В първи полуфинален мач той разгроми в Буенос Айрес с 5:0 боливийския Боливар.

Аржентинците започнаха във вихрено темпо и още в 6-ата мин. Мауро Матос откри резултата. Емануел Пас удвои до почивката. През второто полувреме Сан Лоренсо продължи натиска си, който се материализира с още три гола - на Хуан Мерсиер в 70-ата, Хулио Буфарини в 74-ата и отново Емануел Пас в 87-ата, за да се стигне до крайното 5:0.

Реваншът е в сряда на 31 юли рано сутринта българско време в Ла Пас.

В другия полуфинал игран във вторник Насионал Асунсион (Парагвай) спечели срещу Дефенсор Спортинг (Уругвай) с 2:0 и си осигури удобен резултат преди реванша. В Копа Либертадорес не важи правилото за гол на чужд терен.