Съставът на Пуерто Рико победи Съединените щати с 3:1 гейма (25:21, 20:25, 25:17, 25:22) в мач от втория кръг на турнира за Световната купа по волейбол за мъже в Япония. Мачът в Мацумото продължи час и 45 минути. Както е известно, на старта на турнира американците надиграха световния шампион Бразилия.

За състава на Пуерто Рико това е втора победа на турнира, след като в първия си мач се наложиха и над Египет с 3:0 гейма. Утре Пуерто Рико излиза срещу нашите национали.

Срещу американците феноменален мач направи Хектор Сото, който бе неудържим, реализирайки 29 точки. Хосе Ривера добави 14 точки. За тима на Съединените щати звездата Уилям Прийди се отчете с 16 точки, Раян Милър и Клейтън Стенли добавиха по 9 точки.

В най-интересния мач от втория ден световният шампион Бразилия записа първата си победа на турнира, надигравайки европейския Испания с 3:0 гейма (30:28, 25:17, 25:16). Мачът продължи час и 12 минути. За Бразилия реализатор №1 бе Андре Луис да Силва Насименто с 18 точки. За Испания Гилермо Фаласка направи 17 точки. За Испания това е втора загуба.

Други резултати: Аржентина - Тунис 3:1, Австралия - Русия 0:3, Япония - Република Корея 3:0.

В класирането след втория кръг лидери с по 4 точки са Русия, Пуерто Рико и БЪЛГАРИЯ. Съставите на Бразилия, Съединените щати, Тунис, Аржентина, Австралия и Япония имат по 3, Испания, Египет и Република Корея по 1 точка.