Новото попълнение на Локо (Сф) Ваня Джаферович реализира гол в дебютната си среща за "железничарите". Дошлият от Берое хърватин вкара едно от попаденията в контролата с Волов (Шумен), която възпитаниците на Стефан Грозданов загубиха с 2:3.

Проверката се игра в Албена и бе от три части по 30 минути.

Иво Кирчев откри за тима от Шумен още в 9-ата минута, но новото попълнение Ваня Джаферович изравни с глава в 27-ата минута.

Венцислав Тотев отново изведе Волов напред в 72-ата минута, когато бе най-съобразителен след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле.

Красимир Стефанов направи 3:1 четири минути преди края с удар от дистанция и неубедителна намеса на Валентин Галев.

В последните секунди Владимир Джилас направи загубата на столичани по-почетна с точно изпълнение на дузпа, отсъдена от рефера Радан Мирянов за нарушение срещу Иво Иванов в наказателното поле.

Локо (Сф) ще изиграе следващата си проверка в петък срещу Спартак (Вн).

ЛОКО (Сф) – ВОЛОВ (Шумен) 2:3
0:1 Кирчев (9)
1:1 Джаферович (27)
1:2 Тотев (72)
1:3 Стефанов (86)
2:3 Джилас (90-дузпа)