Баскетболистите на Лукойл Академик победиха Ямбол с 98:66 точки в първия кръг на Националната лига. Най-резутатен за „студентите" бе 19-годишният Крис Минков с 18 точки. Той стартира като титуляр в състава на треньора Йовица Арсич и за 27 минути добави 4 борби и 4 асистенции. Със 17 точки и 5 борби за успеха се отчете друг българин - Веселин Веселинов.

Лукойл дръпна с 25:20 още след първата четвърт и на почивката водеше с 47:38 точки. През второто полувреме по-късата резервна скамейка на гостите си каза дума, а вицешампионите натрупаха аванс, като разликата достигна 35 точки. В края на третата част домакините поведоха със 75:49 точки и нямаха проблеми да запишат първата си победа в първенството.

За „студентите" новите американци Тери Смит, Морик Къри, Килиън Ларсън и Чарлс Томас завършиха със съответно 4, 7, 14 и 10 точки. Капитанът Тенчо Банев вкара 9 точки и овладя 8 борби.

Станислав Говедаров и американецът Тайлър Лезър реализираха по 14 точки за Ямбол, а хърватинът Тони Бърнас се отчете с 9 точки.

В следващия кръг Лукойл гостува на Балкан в Ботевград, а Ямбол приема Берое.