Немският колос Байерн (Мюнхен) постигна втора поредна победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Преди броени минути, селекцията на Пеп Гуардиола спечели с минималното 1:0 визитата си на руския ЦСКА. Мачът се проведе пред празните трибуни на стадион „Арена Химки", а единственото попадение в него падна след точно изпълнена дузпа от Томас Мюлер.

Пълни 90 минути за домакините изигра родният национал Георги Миланов, който не може да преодолее Мануел Нойер и отбраната пред него. Като цяло, Байерн изигра тактически правилно този двубой, като няколко сериозни пропуска лишиха мюнхенци от по-изразителна победа. ЦСКА също имаше своите възможности, ала Ерьоменко удари греда, а Муса изпусна очи в очи срещу съперниковия страж.

Вторият двубой от група „Е" е по-късно тази вечер и ще противопостави тимовете на Манчестър Сити и Рома.

Домакините от ЦСКА (Москва) трябваше да се справят без подкрепата на своите фенове, тъй като клубът бе наказан жестоко от УЕФА заради изцепките на „армейските" привърженици срещу Рома.  „Ареха Химки" пустееше, а като титуляр за руския гранд излизаше нашата гордост Георги Миланов. Националът бе част от атакуващото трио, което щеше да подкрепя изнесените централни нападатели Роман Ерьоменко и Ахмед Муса. За стабилността в отбрана пък се разчиташе на братята Березутски.

Въпреки проблемите си с контузия, Данте намираше място сред стартовите 11 на Пеп Гуардиола. Той щеше да си партнира с друг невъзстановен на 100% състезател-Мехди Бенатия. Хуан Бенат и Ариен Робен атакуваха по крилото, а от тандемът Мюлер-Левандовски се очакваха и попаденията.

Началото на срещата бе доста скучно. Липсата на публика явно бе демотивирала  и двата отбора, които не си даваха особено зор. Байерн очаквано господстваше в  контрола на топката, ала отбраната на ЦСКА бе добре построена и не допускаше опасности пред вратата на Акинфевв.

Така се стигна до 21-ата минута, когато териториалното превъзходство на Байерн намери изражение и в така чакания гол. Марио Гьотце получи топката на крак и с прекрасната си техника навлезе в наказателното поле. Там световният шампион бе съборен непозволено от Фернандес и реферът Калъм посочи „бялата точка". С отговорната задача се зае Томас Мюлер, който с лекота преодоля Акинфеев за 0:1!

Инкасираният гол сякаш подейства добре на ЦСКА. Момчетата на Леонид Слуцкий започнаха да действат все по-смело в предни позиции. При едно от най-добрите си положения за полувремето, Ахмед Муса се възползва от сериозна грешка на Бенатия, но останал очи в очи с Нойер, стреля право в тялото на немския страж.

Късметът бе на страната на гостите и в 41-ата минута, когато финландската звезда Роман Ерьоменко отправи техничен шут, който намери гредата на Байерн. Отговорът на мюнхенци бе подобаващ, ала бързата контра не завърши с гол след пропуск на Левандовски.

Втората част не предложи кой знае какво на телевизионните зрители. На терена в руската столица се състоя едно голямо надлъгване. Атаките на Байерн не се получаваха, докато опитите на ЦСКА бяха свързани главно с удари от средна дистанция, които така и не предизвикваха опасност пред Нойер.

През последните 10 минути, Пеп Гуардиола направи нужните дефанзивни смени и така отборът му умело дочака края на срещата, за да се поздрави и с трите точки. Резултатът все пак можеше да бъде удвоен, ала Мюлер не успя да отбележи сам срещу Акинфеев в 84-ата минута.

ЦСКА (МОСКВА)-БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:1

0:1 Томас Мюлер-дузпа (21')

СТАДИОН: „Арена Химки"

СЪДИЯ: Уилям Калъм (Шотландия)

ЦСКА (МОСКВА): Акинфеев, Фернандес, Березутски, Игнашевич, Шченников, Березутски, Тошич, Натхо, Еременко, Миланов, Муса (резерви: Чепчугов, Набабкин, Ефремов, Базелюк, Думбия)

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Нойер, Бенатия, Данте, Алаба, Робен, Лам, Алонсо, Бернат, Гьотце, Мюлер, Левандовски (резерви: Рейна, Шакири, Пизаро, Боатенг, Рафиня, Роде, Хойберг)