Шампионът ПСЖ записа нова категорична победа. Парижани се наложиха с 4:1 над единствения отбор без победа в Лига 1 Троа в 15-ия кръг и дръпна с цели 16 точки на върха в класирането пред Лион и Каен.

Двете агитки отдадоха почит на загиналите при терористичните атаки в Париж. Кавани успя да открие в 20-ата минута.Лукас Моура си изработи три отделни положения в началото на втората част, но не оползотвори нито едно от тях. Моура продължи да тормози защитата на Троа и изработи дузпа, която Златан Ибрахимович превърна в гол за 2:0 след 58 минути игра.

Лейвин Курзава покачи на 3:0 с мощен изстрел от малък ъгъл след лошо изчистване. 6 минути преди края Жан Кевин Агустин мощно заби в мрежата за 4:0, а Томас Аясе вкара почетен гол за гостите в добавеното време.