Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели наглед тежката си визита на коравия Кьолн. Селекцията на Пеп Гуардиола, подобно на мача с Ювентус, отново не показа някакъв впечатляващ футбол, но все пак спечели с минималното 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Роберт Левандовски, който бе точен в 10-ата минута. Селекцията на Пеп Гуардиола потрепери сериозно за успеха си, тъй като в края допуснаха няколко критични ситуации пред вратата на Нойер. Най-активен в нападателните действия беше нападателят Антони Модест.

Шампионите на Германия събраха актив от 69 точки, с което дръпнаха с 8 пред намиращия се на втора позиция Борусия (Дортмунд). Вестфалци обаче са с мач по-малко. Кьолн пък остава 9-ти с 33 пункта.

Първото полувреме не предложи кой знае какви интересни моменти на „Райн Енерги Щадион". Байерн разиграваше топката в типичния си стил, но срещаше известни трудности срещу добре организираната отбрана на Кьолн. „Козлите" пък няма сериозни мераци в офанзивен план, задоволявайки се с едва два удара по посока вратата на Нойер за първите 45 минути.

Именитият им съперник обаче взе необходимото от тази част. Това се случи в 10-ата минута, когато точен за Байерн бе Роберт Левандовски. Тиаго опита хитър пас към съотборник, но топката бе изчистена доста непохватно от Маро. Така тя достигна до краката на полския терминатор, който акуратен изстрел от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Хорн.

Кьолн демонстрира сериозна активизация през втората част. И още в началните минути създаде две доста опасни положения чрез Антони Модест. Байерн пък изобщо не бързаше да създава положения. Това има създаде доста проблеми в края, когато на няколко пъти „козлите" бяха  много близо до това да се преборят за точката. Късметът, комбиниран с добрата работа на Нойер и защитата пред него обаче подсигуриха новия шампионатен успех на мюнхенци.

КЬОЛН-БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:1

0:1 Левандовски (10')

СТАДИОН: „Райн Енерги Щадион"

СЪДИЯ: Тобиас Велц

КЬОЛН: Хорн, Марвай, Маро, Хектор, Сьоренсен, Хайнц, Леман, Рисе, Битенкур, Гергард, Модест (резерви: Хойзнер, Йоич, Осако, Олковски, Младенович, Швенто, Месенхьолер)

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Алаба, Алонсо, Роде, Коща, Алкантара, Бернат, Кимих, Левандовски, Коман (резерви: Улрайх, Ташчъ, Рибери, Гьотце, Лам, Видал, Мюлер)

Robert Lewandowski Goal FC Koln 0 - 1 Bayern... by funnyno1