Кристиано Роналдо изигра поредният си отличен мач от началото на сезона и помогна на своя Реал Мадрид да победи с 3:0 Ливърпул на „Анфийлд". Португалецът откри резултата в 23-ата минута, след като засече отлично извеждащо подаване на Хамес Родригес. През втората част на мача Роналдо можеше да се разпише и втори път, но останал очи в очи с Миноле не успя да го преодолее.

„Този гол бе специален. Това е първият ми гол тук на „Анфийлд" срещу Ливърпул и много се гордея с това. Чувствам се щастлив - спечелихме трите точки и това е страхотно. Знаехме преди мача, че „Анфийлд" е трудно място, но аз мисля, че играхме фантастично, особено през първите 45 минути и заслужавахме да победим", коментира Роналдо.

Любопитен факт е, че Роналдо бе заменен в 75-ата минута и бе изпратен с аплодисменти от феновете на Ливърпул.