Спартак Плевен и Черноморец си вкараха 200 точки в първия кръг от мъжкото баскетболно първенство.

На старта на Националната баскетболна лига, плевенчани се наложиха със 103:97.

Мачът бе интересен до края, като със силна първа и последна четвърт, домакините взеха успеха. Пет минути преди края, резултатът бе равен, като Емил Бинев изравни до 90:90 с тройка.

Две минути преди сирената, Александър Груев даде аванс от пет точки на Спартак, но Константин Коев върна отново интригата, с минута до края - 97:95. Черноморец обаче повече не отбеляза кош в мача, и финалните шест точки бяха дело на домакините.

Страхотни моменти за победата имаха Урош Величкович с 26 точки, 25 наниза Веско Георгиев (7 тройки), а 23 - Сашо Груев. Самуел Франсис се отчете със 16 точки за плевенчани.

По 31 точки за Черноморец нанизаха Константин Коев и Деян Биелич, а 16 реализира Емил Бинев.

Финалистът от предишния сезон Балкан нямаше проблем при гостуването си на Берое в Стара Загора, и спечели със 101:78. Равностойна бе само първата част, която Берое спечели с 26:25.

Брандън Фортенбери завърши с 23 точки за успеха, а с двуцифрен актив се отчетоха още шестима играчи на Балкан. Николай Върбанов записа 16 точки за победата. С 21 за Берое най-резултатен бе Остън Барнс.

Първата си победа от завръщането в елита регистрира Академик Пловдив - с 92:81 над Ямбол.
Силна игра на пловдивчани в третата част им донесе предимството.

Васил Кьосев вкара 20 точки за успеха, а 19 добави Костадин Маршавелски. За Ямбол, 21 точки отбеляза Милян Бочка, а 14 - Милян Пупович.

Кръгът в НБЛ завършва в понеделник с дербито Левски - Лукойл Академик, от 18.15 часа в зала "Триадица".