Българският нападател Валери Божинов продължава с възходящото си представяне в италианската Серия "Б", след като отбеляза поредното си попадение в среща от шампионата за своя Тернана.

Валери бе точен за 1:1 в 25-ата минута, като само 2 минути по-рано домакините от Перуджа бяха повели в резултата.

Божинов бе свързан с почти всичко по-интересно за тима си в първото полувреме, отигравайки безпогрешно кълбото в нападение, халфовата линия, а дори и в защита, връщайки се да помага на бранителите в отбора.

Тернана е сред застрашените от изпадане състави в подреждането, като успех днес можеше да качи тима чак до първите 10 в таблицата. Това обаче така и не се случи и двата тима завършиха наравно - 2:2. Божинов бе заменен в 67-ата минута.