Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:2 в 34-ия кръг на Висшата лига. След драматичния успех "гражданите" временно се изкачиха на второ място с 67 точки, изпреварвайки Манчестър Юнайтед (65) и Арсенал (66). Лидерът Челси има 76 точки.

Двубоят започна кошмарно за отбора, на който помощник-треньор е Стилиян Петров. Още в 3-ата минута Рон Влаар върна нескопосано топката към вратаря Брад Гузан, а стражът я подари на Серхио Агуеро. Аржентинецът нямаше как да сбърка и откри резултата - 1:0.

Яя Туре получи контузия и беше заменен на почивката. В 66-ата минута Александър Коларов се разписа от пряк свободен удар за 2:0 с нисък удар в близкия ъгъл, който изненада Гузан. Три минути по-късно Клевърли матира Джо Харт  - 2:1. Грешка на стража позволи на Карлос Санчес в 85-ата минута да изравни. Вратарят изби центриране от корнер на крака на халфа, който го прехвърли за 2:2.

Домакините обаче не се предадоха и с много воля стигнаха до успеха. В 89-ата минута с акробатично воле Фернандиньо засече центриране на Коларов и взриви трибуните - 3:2.

МАНЧЕСТЪР СИТИ-АСТЪН ВИЛА 3:2

1:0 Агуеро (3'), 2:0 Коларов (66'), 2:1 Клевърли (69'), 2:2 Санчес (85'), 3:2 Фернандиньо (89')

СТАДИОН: „Етихад"

СЪДИЯ: Майк Дийн

МАН СИТИ: Харт, Сабалета, Демикелис, Мангала, Коларов, Туре, Фернандо, Навас, Лампард, Силва, Агуеро (резерви: Кабайеро, Саня, Милнър, Джеко, Бони, Фернандиньо, Боята)

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Бакуна, Влаар, Окоре, Ричардсън, Грийлиш, Уестууд, Санчес, Делф, Клевърли, Бентеке (резерви: Гивън, Вайман, Коул, Сендерос, Сисоко, Н'Зогбия, Лоутън)