Кей Нишикори стартира с победа участието си на престижния тенис турнир в Барселона, надделявайки над Теймураз Габашвили с 2-0 сета (6:3, 6:4).

Миналогодишният шампион почиваше на старта, а в двубоя си от втори кръг не срещна особена съпротива от опонента си.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за японеца, който реализира ранен пробив и набързо поведе с 3-0, а до края на откриващата част не позволи на руснака да се върне в резултата, отразявайки единствения брейкбол, пред който бе изправен.

Сценарият във втория сет бе подобен, след като Нишикори отново спечели подаването на съперника си и задържа преднината си до самия край, поздравявайки се с победата след 69 минути игра.

В опит отново да достигне до четвъртфиналите на "Barcelona Open Banc Sabadell" световният №5 очаква победителя от мача между Сантяго Хиралдо и Жоао Соуса. Ако това е колумбиецът, то тогава ще станем свидетели на повторение на миналогодишния финал, в който японецът надигра Хиралдо.