Световният шампион във Формула 1 Кими Райконен спечели Гран при на Малайзия, втори кръг от Световния шампионат във Формула 1.

28-годишният финландец завоюва 16-а победа в кариерата си и първа за сезона. Миналата неделя Райконен не успя да завърши заради повреда с двигателя, но сега триумфира с 1:31,18.555 часа. Кими бе улеснен от отпадането на съотборника си Фелипе Маса на 31-ата обиколка.

Втори на 19,5 секунди завърши вторият пилот на БМВ Заубер - Робер Кубица. Той стана първият източноевропеец, който се качва за втори път на подиума във Формула 1. Трети и друг финландец Хейки Ковалайнен от Макларън. Четвърти остана Ярно Трули от Тойота, който не позволи на Люис Хамилтън да го изпревари.

Британецът бе забавен и в бокса след 19-ата обиколка от техническия екип, който изгуби ценни секунди за смяна на гумите.

Люис обаче остана начело в генералното класиране с 14 т. Втори излезе Райконен с 11. Толкова има и Ник Хайдфелд от БМВ Заубер.

Третият кръг от световния шампионат във Формула 1 е след две седмици в Бахрейн.