Отборите на Севиля и Атлетико (Мадрид) завършиха при 0:0 двубоя си от 25-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима се бориха здраво на "Рамон Санчес Писхуан", създадоха някои добри голови положения, но те не бяха достатъчни и срещата завърши с реми. Така шампионът намали още шансовете си за защита на титлата, а южняците се отдалечиха от зона  Шампионската лига.

Мачът започна с домакински натиск и прибрана игра на шампионите. В 15-ата Марио Суарес загуби топката, Алейкс Видал я промуши между краката на Диего Годин, Тиаго Мендеш стреля без умисъл и вратарят Мигел Анхел Моя съумя да избие, а след това не се стигна до добавка.

В 21-ата минута Антоан Гризман шутира над гредата при удобна възможност от пряк свободен удар. В 27-ата андалусците нямаха късмет, след като топката срещна гредата. Евер Банега центрира опасно, защитниците на Атлетико изпуснаха Висенте Ибора, който изпревари вратаря, ала насочи в лявата греда. В 32-ата Габи Фернандес центрира, а Раул Гарсия стреля неточно с глава. Минута по-късно Бака шутира прекалено високо. В 39-ата Фернандес беше оставен сам и не уцели добре топката с глава.

В 77-ата "Санчес Писхуан" поиска дузпа, след като Бака падна при спорен контакт с вратаря. По-скоро нямаше дузпа. В 83-ата Торес измъкна топката от Гжегож Криховяк, напредна срещу двама защитници, успя да си извоюва позиция за стрелба, макар и от малък ъгъл. Топката премина до далечната греда в аут.

Атлетико може да изостане на десет точки от Реал (Мадрид) след този кръг. Севилци пък вече са на цели седем зад четвъртия Валенсия.

СЕВИЛЯ-АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:0

СТАДИОН: „Рамон Санчес Писхуан"

СЪДИЯ: Карлос Клос Гомес

СЕВИЛЯ: Рико, Коке, Арибас, Колоджиежак, Наваро, Банега, Криховяк, Пареу, Ибора, Витоло, Бака (резерви Барбоса, Тремулинас, Фигуейраш, Гамейро, Рейес, Суарес, М'Бия)

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Моя, Хуанфран, Миранда,Годин, Гамес, Габи, Суарес, Тиаго, Гарсия, Гризман, Туран (резерви: Облак, Коке, Манджукич, Хименес, Торес, Кани, Ернандес)