Бившият нападател на Славия Тодор Колев реализира два гола за Алемания (Аахен) при успеха с 4:0 у дома над Кикерс (Офенбах).

Българинът се появи в игра в 54-ата минута на мястото на Мариус Еберс и присъствието му на терена се оказа решаващо за изразителната победа.

Колев вкара за 1:0 в 77-ата минута. Три минути след това съотборникът му Леман покачи на 2:0, а в 89-ата Колев се отличи с второ попадение във вратата на гостите за 3:0. Крайното 4:0 оформи Милхраум в последните секунди на срещата.

За Тодор Колев това бяха първите две попадения с екипа му на Алемания, в които той премина това лято от Славия.

Другият българин във Втора Бундеслига - Асен Караславов (вдясно), игра 90 минути при победата на своя Гройтер Фюрт като гост на Кайзерслаутерн с 1:0 пред 22 500 зрители.

С победа си днес Алемания се изкачи на второто място в класирането, като след 3 мача има 7 точки в актива си. Лидер е Мюнхен 1860 с 9 точки.