Лудогорец спечели голямото дерби на "А" група. Възпитаниците на Бруно Рибейро надвиха Левски с 2:0 и по този начин възвърнаха част от поразклатеното си самочувствие след срама с Милсами. "Зелените" доминираха през по-голямата част на срещата, но стигнаха до попадение чак в 61-ата минута, когато Марселиньо отбеляза от пряк свободен удар. Точка на спора сложи Вържил Мисиджан с кинжален изстрел малко преди края. Гостите от София демонстрираха приятен за окото футбол, въпреки младостта на своите футболисти. Дребни грешки обаче им костваха и първата загуба в този шампионат.

Двубоят започна с очакван домакински натиск. "Орлите" набързо притесниха своя опонент с две центрирания в наказателното му поле. Малко след това, Марселиньо напредна през центъра, след което пусна хитър пас към Чунчуков. Аймен Белаид обаче действа решително и изчисти коженото кълбо преди нападателят да отправи голов удар. Драматичните минути пред столичани продължиха с любезното съдействие на Върджил Мисиджан. Вура пое топката по крилото и изненада всички с диагонален шут, облизал външната страна на мрежата.

Левски все още не можеше да създаде реално голово положение, но сюрпризира с постовете на някои от играчите си: Аймен Белаид е ляв бранител, Мики Орачев-ляво крило, а Боби Цонев- Централен нападател.

Следващите мигове от дербито бяха белязани с две положения пред "сини" и "зелени". При идентични ситуации, Карнер и Лукас Саша стреляха с глава, но така и не донесоха радост за своя тим.

Така се стигна до 21-ата минута, когато един от новите футболисти на Левски можеше да открие резултата. Мики Орачев демонстрира изненадваща за него техника, след което пусна към Де Ноойер. Холандецът пък триково остави топката да мине между краката му и така отиде до Костадинов. Мечката стреля без подготовка, но за негово съжаление ударът му се спря в тялото на Махмудов.

Бруно Рибейро бе изненадан неприятно в 21-ата минута, след като Данчо Минев се контузи и така той бе заменен принудително от Браян Ангуло.

Голът за Левски висеше на косъм малко преди почивката. Като на шега младежкият национал отправи много коварен изстрел, който рязко промени своята траектория и изненада Владо Стоянов. Стражът обаче демонстрира добра реакция и с една ръка изби в ъглов удар.

Спорният момент за тази част обаче бе инкасиран в 42-ата минута, когато съдийската бригада на Ивайло Стоянов поряза сериозно гостите от София. Денис Махмудов бе изведен с прецизен пас зад отбраната на Лудогорец, ала асистентът на Сватбата реши да спаси Лудогорец и вдигна засада, въпреки че македонецът бе на една линия със Сисиньо.

Играта бе подновена с опасна ситуация пред вратата на Лудогорец. Тя по-скоро бе породена от слаба изява на Владислав Стоянов, който не се намеси добре при далечен удар от фаул на Борислав Цонев.  В крайна сметка всичко приключи добре за националния страж. Последва бърза конра за домакините. Вандерсон центрира остро, но коженото кълбо не успя да стигне до Мисиджан.

Изненадващо с оглед развитието на дербито, Лудогорец успя да поведе в резултата след 61 минути игра. В герой се превърна Марселиньо. Бразилският плеймейкър изпълни хитро един пряк свободен удар под "синята" стена и изненада фатално Боян Йоргачевич. Сърбинът до такава степен бе ядосан от инкасирания гол, че за една бройка не наби разкъсалия стената Борислав Цонев.

Попадението даде допълнителен устрем на домакините, които по чудо не поведоха с 2:0 в 68-ата минута. Марселиньо пусна остър диагонален пас към връхлитащия Саша, който не успя от два метра да преодолее отчаяно плонжиралия Боян Йоргачевич.

Левски опита да отговори на удара в 72-ата минута, когато Мики Орачев опита прострелно подаване към Махмудов. Фалшивата деветка се разтегна максимално, но не успя да играе с коженото кълбо.

В 74-ата минута сръбският вратар на гостите отново спаси своя тим. Защитата на Левски отслабваше с всяка изминала минута. Този път тя пропусна отличен пас към Ангуло, който напредна от крилото и стреля диагонално. Последна преграда обаче пред гола отново бе Боян Йоргачевич.

Всичко в този мач приключи десет минути по-късно, когато се случи неизбежното за Левски. Отлично двойно подаване между Кишада и Мисиджан завърши с мощен изстрел на втория, който порази безпомощния Йоргачевич за крайното 2:0.

В следващия кръг Левски гостува на своя кошмар Черно море, докато Лудогорец ще премери сили с приятната изненада на шампионата -Монтана

ЛУДОГОРЕЦ-ЛЕВСКИ 2:0 (Развой на срещата по минути)