Лукойл Академик победи Левски като гост със 106:99 и поведе с 2-1  във финалната серия между двата тима. По този начин "студентите" са само на един успех от дванадесета поредна титла на България.Двубоят беше изпълнен с много динамика и обрати.

Първата част беше в полза на Левски. Хийт се отличи с 10 точки, докато за гостите Аврамов имаше 11.

Лукойл бяха по-добри след започването на втората четвърти за първи път в мача да поведоха с двуцифрена разлика - 31:41 след 16-4 в рамките на пет минути. Левски свали изоставането си до 39:43 след добри минути на Лайънъл Чалмърс. В крайна сметка частта завърши в полза на „студентите", които поведоха с 46:53.

Левски се доближи само на точка от Лукойлс - 57:58. след три минути игра. Лукойл обаче постепенно взе инициативата. Антъни Уийдън реализира  12 точки и изведе своите напред с най-голямата разлика до момента - 69:81 минута преди края на частта. След 30 изиграни минути авансът на Лукойл бе 71:81.

Левски показа изцяло различно лице в четвъртата част и след серия от 14-5 се доближи само на точка - 85:86.Брандън Хийт показа страхотна игра, реалзирайки първо за 91:91, а после и за 92:91 четири минути преди финалната сирена. Драмата в "Универсиада" бе пълна, като две минути преди края резултатът бе 95:95, преди Александър Янев да наниже тройка за 95:98. В крайна сметка резултат след последната сирена бе 99:106 в полза на тима от Правец.

ЛЕВСКИ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 99:106 (27:25, 19:28, 25:28, 28:25)

ЛЕВСКИ: Брандън Хийт, Лайънъл Чалмърс, Христо Захариев, Джумейн Джоунс, Николай Върбанов

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Антъни Уийдън, Димитрис Вергинис, Божидар Аврамов, Аландо Тъкър, Юре Лалич