Капитанът на Барселона Шави Ернандес коментира поражението на тима с 1:3 от Реал (Мадрид), в дербито между двата състава от 9-ия кръг на испанското футболно първенство.

Изобретателният халф очаквано не бе доволен от изявите на отбора в срещата, като спомена в какво според него се корени и успехът на съперника:

"Те ни надиграха на контраатака. Това е истината. В тази връзка няма да е грешно да се каже и че сами се бихме днес.

С едно полувреме такъв мач не се печели. Трябваше да запазим самообладание и през вторите 45 минути.

Поражение с 1:2 можеше да влезе в някакви минимални граници на приемливото, но третият гол ни дойде малко в повече. Беше малко унизителен, а постройката ни на терена, в конкретния случай, бе повече от незадоволителна".