След като отстрани с 3:0 Лион в турнира за Купата на Франция, отборът на Пари Сен Жермен изтегли труден противник и на четвъртфинала. Сега парижани ще трябва да гостуват на Сен Етиен. Това обаче надали ще е голям проблем като се има предвид, че ПСЖ мачка наред във Франция.

Сен Етиен е рекодьор по шампионски титли на страната, но ПСЖ няма загуба в последните 10 мача във всички турнири от този съперник.  Двата отбора се срещнаха за Купата и миналата година, като тогава това се случи на полуфиналната фаза. Сега "зелените" посрещат именития си съперник на своя стадион "Жофроа Гишар", а мачът е в началото на март.

Най-лесен противник има Олимпик Марсилия, който ще се изправи срещу петодивизионните аматьори от Гранвил. Все пак днес марсилци трябва да елиминират други аматьори - Трелисак.

Голямата изненада на четвъртфиналите - втородивизионният Сошо, който изхвърли Монако в миналия кръг - ще бъде домакин на Нант. Последният четвъртфинал е между Лориен и Газелек Аячо.