Спартак (Пд) и Свиленград завършиха 1:1, играна на стадион „Тодор Диев”, информира сайтът на "гладиаторите". Единствения гол за пловдивчани вкара Николай Павлов. Здравенякът заби със зверски шут от 12-13 метра след грешка на резервния вратар на „митничарите” Александров. Любен Виденов изравни.

Вратарят на Свиленград Георги Георгиев запази вратата си суха в първото полувреме. В 16-ата минута Георгиев спаси дузпа, бита от Николай Павлов в долния десен ъгъл. Реферът Владо Вълков свирна наказателния за игра с ръка в пеналта на Юсеинов.

Още в 4-ата минута вратарят на „митничарите” отрази шут от въздуха на Николай Павлов. Малко след това Ники Павлов би с глава над напречната греда след центриране на Ивайло Димитров – Шведа. В 17-ата минута Четин Седула от гостите профука изгодно положение. Десетина минути преди почивката Емил Аргиров засече с глава, но изстрелът му профуча над вратата.

В 50-ата минута Любен Николов завъртя воле, но топката прелетя край дясната греда. В средата на второто полувреме защитник изби пред голлинията шут на капитана Христо Стаев. В 85-ата минута Свиленград стигна до равенство, като Любен Виденов изпълни точно дузпа.

Лекуващите травми Тодор Симеонов, Красен Трифонов и Петър Кънчев пропуснаха контролата за Спартак.

Спартак: Здравков, Аргиров, Людмил Николов, Любен Николов, Мурад Ибрахим, Ценовски, Стаев, Й. Христов, Ив. Димитров, Павлов, Площаков (В. Василев, Фанев, Ников, Асенов)

Свиленград: Г. Георгиев, Вергилов, Нейчев, Д. Димитров, Горов, Бахчеванов, Четин Седула, Д. Андонов, Пл. Стоянов, Ив. Георгиев, Юсеинов.

Съдии: Владимир Вълков, М. Маргаритов, Св. Шехов.
Стадион: "Тодор Диев" – 200 зрители