Отборът на Реал (Сосиедад) е все по-близо до класиране в европейските клубни турнири, след драматичен успех над Еспаньол. Селекцията на Якоба Арасате спечели трите точки триумфирайки с 2:1, като по този начин баските остават на седмото място с 52 точки. Толкова има и заемащия фундаменталната шеста позиция Виляреал. Еспаньол пък остава в средата на таблицата с 42 пункта.

Срещата започна по-добре за гостите, които поведоха в 23-ата минута след точен изстрел на младия колумбиец Джон Кордоба. Радостта за „папгалчетата" не траеше дълго, след като Серхио Каналес изравни резултата  след само още 9 минути игра.

Драмата на „Аноета" бе пълна в последната минута, когато Карлос Вела зарадва всички баски, бележейки победният гол след отлична асистенция Маркел Баргара

В следващия кръг Еспаньол приема Алмерия, докато Сосиедад гостува на вече изпадналия Бетис.

РЕАЛ (СОСИЕДАД)-ЕСПАНЬОЛ 2:1

0:1 Кордоба (23'), 1:1 Каналес (32'), 2:1 Вела (90')

СТАДИОН: „Аноета"

СЪДИЯ: Карлос Веласко

СОСИЕДАД: Браво, Залдуа, Гонсалес, Ансотеги, Да Ла Бела, Бергара, Пардо, Вела, Каналес, Кастро, Агирече (резерви: Хервиас, Мартинес, Уркола, Саферович, Зубикарай, Зурутуза, Гранеро)

ЕСПАНЬОЛ: Касия, Лопес, Колото, Сидней, Фуентес, Стуани, Санчес, Лопес, Ланцароте, Гарсия, Кордоба (резерви: Парено, Родригес, Пици, Алварес, Шимао, Алекс, Торхе)