Хърватия записа втора победа на световното първенство в Испания. В мач от група В шахматистите се наложиха срещу Аржентина с 90-85 в оспорван мач. Европейският тим имаше преимущество на терена почти през цялото време, но то така и не доведе до натрупване на голям аванс, предаде bgbasket.

Хърватите поведоха с 8 точки след първата част, но до почивката гаучосите успяха да наваксат и на полувремето резултатът бесамо 44-46 в полза на хърватите. До края на мача обаче играчите на Хърватия бяха по-стабилни и спечелиха втори успех в потока в Севиля, след победата над Филипините вчера. С 18 точки се отличи Крунослав Симон. Боян Богданович добави 16 точки, 7 борби и 2 асистенции,а с 16 точки и 9 борби завърши Дарио Шарич. За Аржентина Луис Скола бе над всички с 30 точки и 9 борби.

Факундо Кампаци вкара 13 точки, а Андерс Ночони – 11. В мач от група С Доминикана победи Нова Зеландиясъс 76-63 след 29 точки на Франсиско Гарсия.