Рома стигна до инфарктна победа с 3:2 при гостуването си на Бари. „Вълците" стигнаха до успеха в даденото от рефера продължение и само с 9 души. След успеха столичани вече имат 59 точки, само с 1 по-малко от заемащия заветната четвърта позиция Лацио.

Бари вече бе изпаднал на теория и преди този мач, но оказа достойна съпротива на Рома. Домакините поведоха в 25-ата минута от дузпа, вкарана от Симоне Бентиволио. Наказателният удар бе свирен за игра с ръка на Жуан.

Само 5 по-късно обаче Тоти изравни след прекрасно изпълнен пряк свободен удар. Малко преди края на първото полувреме Ерик Хусеклеп отново даде преднина на Бари, засичайки центриране на Ромеро с глава.

Веднага след почивката положението на гостите стана още по-лошо, след като Даниеле Де Роси бе изгонен за удар с лакът срещу Бентиволио.

Рома обаче показа характер и стигна до ново изравняване. След като първо направи дузпа за Бари, този път Жуан спечели такава и за своя отбор. Тоти не пропусна от бялата точка за 2:2.

В 78-ата столичани стигнаха до нова дузпа. Глик събори Бориело в пеналта, за което и бе изгонен. Тоти пак застана зад топката, този път обаче вратарят Жиле спаси удара му.

До края драмата на „Сан Никола" бе пълна. В 91-ата минута гостите останаха с девет души, след като Симоне Перота получи червен картон. В 95-ата обаче Алеандро Роси донесе успеха на Рома, засичайки с глава центриране отляво.