Отборите на Челси и Барселона изиграха изключително зрелищен мач  в поредния двубой от турнира Интернешънъл чемпиънс къп в САЩ. В редовното време срещата завърши 2:2 и според регламента на турнира победителят трябваше да се определи след изпълнение на дузпи. Лондончани бяха по-точни и отмъкнаха победата с 4:2. Страхотен мач за тях направи вратарят Тибо Куртоа, който отрази дузпа на Жерар Пике и през целия мач направи няколко отлични спасявания.

Срещата започна двуостро, но играчите на Челси създаваха по-добрите положения в началото. В 9-ата минута Оскар имаше прекрасен шанс да стреля отблизо, но Тер Щеген спаси. Минута по-късно обаче Еден Азар сътвори страхотен гол, като премина през трима играчи на Барса и с удар в близкия ъгъл не остави шанс на вратаря - 1:0. В 26-ата минута пък Оскар от фаул нацели гредата, а Диего Коща  изскочи очи в очи с Тер Щеген, но направи невероятен пропуск и стреля покрай вратата.

Постепенно обаче и пред вратата на англичаните стана напрегнато. Куртоа на три пъти отрази опасни удари на Суарес.

През втората част Барселона бе видимо по-добрият отбор на терена и набързо стигна до пълен обрат в резултата. В 52-ата минута Луис Суарес се възползва от грешка на Аспиликуета, финтира двама защитници и копна топката по посока на вратата. Курт Зума опита да изчисти преди тя да влезе зад голлинията, но съдията прецени, че има попадение и посочи центъра. След това в 66-ата минута Сандро Родригес получи извеждащ пас в наказателното поле, финтира защитник и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл обърна нещата в полза на каталунците.

И докато изглеждаше, че Барса ще вземе победата, Кейхил възстанови равенството 4 минути преди края на редовното време след лошо изчистване след центриране и неразчетено излизане на вратаря Масип.

При дузпите играчите на Челси бяха перфектни, докато освен Пике Ален Халилович нацели напречната греда.

Жозе Моуриньо заложи на голяма част от титулярните си футболисти като сред участвалите в двубоя бяха Азар, Куртоа, Диего Коща, Фабрегас, Оскар, Матич, Иванович, Кейхил и Аспиликуета.

Стартовите 11 на Луис Енрике определено бяха по-експериментални като Суарес, Ракитич, Бускетс и Матийо бяха подкрепени от доста от младите играчи на тима. Пике, Иниеста, Алба и Педро влязоха в игра през второто полувреме, а Меси и Неймар получиха по-дълга почивка, заради което все още не са на разположение.

Състави:

ЧЕЛСИ: Куртоа, Иванович, Кейхил (Чалоба 87), Зума, Аспиликуета (Тери 62), Матич (Оби Микел 61), Фабрегас (Моузес 64), Оскар (Рамирес 46), Азар (Фалкао 68), Кенеди (Вилиан 46), Коща (Реми 60)

БАРСА: Тер Щеген (Масип 60), Адриано (Алба 60), Матийо (Вермален 59), Дъглас (Роберто 17), Бартра (Пике 59), Бускетс (Сампер 61), Ракитич (Иниеста 60), Гумбау (Рафиня 61), Мунир (Халилович 73), Сандро, Суарес