Левски загуби с 2:3 от румънския Търгу Муреш в първата си контрола за новия сезон. Дебютът на Ясен Петров на треньорския мостик бе белязан от много пропуски в атака и грешки в защита.

Два гола за бронзовите медалисти отбеляза Дани Младенов, който имаше шанс да запише и хеттрик в края на мача. Гол от фаул в началото на мача и няколко много добри шанса за гол, пропилени от Жоазиньо белязаха първото полувреме.

Йовов и бразилецът се скъсаха да пропускат, а румънците предимно се бранеха. През втората част "сините" натискаха, но не можеха да реализират положенията си. Груба грешка на Веско Минев доведе до гол на Роман и 2:0 за Търгу, а Дани Младенов намали на 1:2 малко след това. До края на мача оставаха около 10-ина минути, но Левски получи нов гол.

Негов автор отново бе Роман, като този път и вратарят Димитров можеше да се намеси по-добре. Дани Младенов не остана длъжен на Роман и също вкара втори гол, при това доста красив - в сглобката на румънската врата. До края Левски натисна, но така и не можа да изравни.

Ето и стартовия състав на Левски за контролата с Търгу Муреш:

Божидар Митрев, Стефан Станчев, Шакиб Бензукан, Йордан Милиев, Веселин Минев, Лъчезар Балтанов ,Христо Йовов, Александър Александров, Александър Киров, Исмаил Иса ,Жоазиньо

ЛЕВСКИ - ТЪРГУ МУРЕШ 2:3

1 - Двубоят започна с минута мълчание в памет на Георги Аспарухов и Никола Котков.

7 - Жоазиньо изпусна сам срещу вратаря

12 - Румънците поведоха с 1:0, след като Фърля направи безпомощен Митрев след удар от фаул.

21 - Сините искат дузпа след падане в наказателното поле на Йовов, но не последва сигнал.

25 - Сашо Киров можеше да отбележи след удар отблизо, но топката облиза гредата

27 - Сашо Александров стреля с глава от малкия пенал, но не уцелва вратата

31 - Дойде моментът и Иса да пробва своя късмет, хубав удар на нападателя е избит с мъка от румуънския вратар

38 - Нов пропуск на Левски. Александров копна технично топката към Жоазиньо, който не можа да намери пътя към мрежата от много добра позиция

42 - Нов шанс пред Жоазиньо и отново няма гол. Бразилецът финтира умело пазача си и стреля, но топката мина до гредата

45 - Край на първото полувреме. Левски губи с 0:1, след като пропусна 5-6 положения, а румънците вкараха с единствения си опасен удар към вратата.

46 - Ясен Петров направи две смени на почивката. Божидар Митев напусна вратата за сметка на Цветан Димитров, Георги Христов замени Исмаил Иса

47 - Втори гол за румънците след груба грешка в защита на Веселин Минев, автор на гола Роман.

50 - Христов стреля опасно, вратарят на Търгу избива пред голлинията

61 - Хубав удар на Балтанов за малко не доведе до гол

68 - В игра се появиха всички играчи на Левски

76 - Дани Младенов намали резултата след хубава атака

79 - Търгу пак поведе с два гола разлика след удар на Роман и неумела намеса на вратаря Димитров

80 - Дани Младенов с втори гол за Левски. Той прати топката в паяжината на вратата на Търгу, страхотен гол!

85 - Силен натиск на Левски, Младенов можеше да вкара хеттрик

90 - Край на мача - Левски загуби с 2:3 от Търгу първия си контролен мач през лятната подготовка