Елитният Вихрен изненадващо загуби с 2:3 от Септември (Симитли) четвъртата си контрола за зимата, която се игра на изкуствения терен в Сандански и бе от три полувремена по 30 минути.

Преди този мач възпитаниците на Филип Филипов имаха 3 победи - 3:0 над Малеш (Микрево), 2:1 над Пирин (Гоце Делчев) и 2:0 над Банско.

Още в 7-ата минута Андрей Стоев откри за гостите от Симитли. Санданчани се добраха до изравнителното попадение в 36-ата минута, когато точен бе Марио Жуниор, за който срещата бе дебютна. Португалецът от вчера се присъедини към тима на Филип Филипов и ще изкара проби в следващите дни.

Унгарецът Лукас Тихомер изведе санданчани напред в 58-ата минута - 2:1. Бившият играч на ЦСКА Антон Бачев обаче вкара гол за Септември в 86-ата минута за 2:2.

В последните секунди на проверката Боян Николов вкара куриозен гол и донесе победата на тима Симитли. Резервата опита центриране, но топката прехвърли всички и се озова в мрежата на Фотев.

Следващата контрола на санданчани е в сряда срещу Пирин 2001 на Ивайло Андонов.