Виляреал оглави класирането на Ла Лига. „Жълтата подводница" надви Атлетико (Мадрид) с 1:0 у дома. Виляреал е на първо място в класирането с актив от 16 точки, а Атлетико Мадрид се намира на пета позиция с 12 точки. Зад изненадващия лидер се наредиха Барселона и Реал.

Това бе второ поражение за „дюшекчиите" от началото на сезона, докато „жълтата подводница" продължава да е без загуба. Единственото попадение в срещата реализира Лео Баптистао.

Домакините поведоха в 14-та минута, когато Роберто Солдадо комбинира перфектно с Баптистао, а той изскочи на чудесна позиция срещу Ян Облак и вкара за 1:0.

В края на полувремето, Антоан Гризман се възползва от грешка на Виктор Руис и излезе сам срещу Ареола, след което стреля, но вратарят на Виляреал успя да спаси.