Интер успя да вдигне глава само дни, след като загуби от Ювентус в голямото дерби на Италия. "Нерадзурите" победиха с 2:1 като гост силния тим на Фиорентина. Решителното попадение бе дело на новото попълнение Джампаоло Пацини.

Двубоят започна ударно за гостите. Още в 6-ата минута Самуел Ето'о центрира отдясно и защитникът на Фиорентина Микеле Кампорезе отклони топката в собствената си врата - 0:1.

Това обаче оживи домакините и те пробваха на свой ред да стигнат до попадение. Бехрами и Гамберини пробваха да изравнят резултата, но не успяха да стигнат до гол.

В 33-ата минута все пак Фиорентина изравни заслужено. Паскуал центрира отляво към Джилардино, нападателят опита да играе с топката, но тя мина край него и защитниците, излъга Жулио Сезар и влетя във вратата в далечния ъгъл - 1:1. При този резултат свърши и първата част.

Втората Интер излезе доста преобразен. Още в първите минути Станкович успя да стигне до опасна ситуация за гол, но пропусна. В 62-ата минута обаче Интер все пак поведе. Ето'о счупи кръста на Кампорезе и подаде към Пацини и той вкара за 2:1.

До края ФИорентина се опита да стигне до точка, но не успя, като Монтоливо бе най-близо до равенството.

В друг отложен мач в Италия Дженоа успя да победи Сампдория като гост с 1:0. Единственото попадение бе дело на Рафиня в 55-ата минута.

Фиорентина - Интер 1:2
0:1 Кампорезе (6-автогол), 1:1 Паскуал (33), 1:2 Пацини (62)