Черно море смаза Калиакра в мач от 24-ия кръг на „А" група. „Моряците" се наложиха у дома с внушителното 7:1 над закъсалия си съперник. Угрозата на каварненци за изпадане става все по-голяма като до този момент те имат едва 10 точки. С хеттрик за домакините се отличи Георги Илиев.

Срещата на „Тича" започна с невероятен пропуск за гостите. Четин Садула бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не стреля и в решителния момент топката бе изчистена от Александров в корнер. В 11-ата минута, „моряците" отговориха на опасността по най-добрия начин. Георги Илиев центрира от ъглов ударер, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Живко Атанасанов, който засече с глава за 1:0.

12 минути по-късно, Миро Манолов бе изведен зад защитата на гостите,но вратарят Димитров  го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Георги Илиев, който не сгреши за 2:0. Седем минути по-късно авансът на домакините бе класически. Илиев центрира към Александров, който с глава прониза мрежата на каварненци.
През втората част головете продължиха да валят.

В 56-ата минута Румен Николов засече отблизо след центриране, правейки резултата 4:0. В 67-ата минута Георги Илиев със странична ножица заби топката в горния десен ъгъл на Димитров. Осем минути по-късно, Фернандес бе изведен сам срещу Димитров ,но ударът му срещна гредата. Павел Ковачев обаче я засече, вкарвайки в собствената си врата. Две минути преди края на редовното време, Георги Илиев отбеляза за 7:0.

В самия край на мача, Иван Цачев отбеляза почетно попадение за гостите, правейки резултата 7:1.

След този мач, Черно море са 8-и във временното класиране, а Калиакра на 15-ото място.