Агнешка Радванска започна с категорична победа тазгодишното си участие на турнира "Qatar Total Open" с награден фонд $731,000, след като в двубой от втори кръг не даде абсолютно никакви подаръци на рожденичката Флавиа Пенета, отстранявайки я с 6:1, 6:1 след само 49 минути игра.

Италианката бе спечелила последните две срещи помежду им, включително и финала в Индиън Уелс през изминалия сезон, но този път полякинята нямаше никакво намерение да удължава тази серия. Радванска загуби всичко на всичко само 11 точки на собствен сервис, а от своя страна проби на цели пет пъти подаването на съперничката си.

"Дори и аз останах изненадана. Определено не съм си мислила, че мачът може да бъде толкова бърз. Но наистина играх великолепен тенис днес, бях агресивна и концентрирана още от самото начало и успях да задържа това ниво до края на срещата", коментира Радванска, която в спор за място на полуфиналите ще срещне Винъс Уилямс, която през вчерашния ден спаси мачбол при победата си със 7-5 3-6 7-6(5) над Барбора Захлавова Стрицова.

Водачката в основната схема Петра Квитова също си осигури място на четвъртфиналите, след като бившата №1 се отказа поради контузия в бедрото при резултат 6-3 1-1 в полза на чехкинята. Макар и след отказване, Квитова взе реванш за загубата си от сръбкинята на четвъртфиналите през изминалия сезон, а в опит за първи път в кариерата си да достигне до полуфиналната фаза в Доха ще срещне Каролина Плишкова или Карла Суарес Наваро.

Финалистката от 2011-а г. Каролине Возняцки също продължава напред заради отказване, след като при преднина от 6-1 3-0 нейната противничка Александра Дюлгеру сложи край на участието си поради травма. В следващата фаза може да станем свидетели на сблъсък между две тенисистки, достигали до №1 в световната ранглиста, стига Виктория Азаренка да не допусне изненада срещу Елина Свитолина.