Голдън Стейт завоюва титлата в Националната баскетболна асоциация за първи път от 40 години. "Воините" победиха Кливланд Кавалиърс със 105:97 като гости в зала "Куикън Лоунс Арена" и спечелиха финалната серия с 4-2.

Кливланд играха добре само през втората четвърт, а след голямата почивка дори излязоха напред в резултата, но много за кратко. Дреймънд Грийн допринесе за успеха на гостите с трипъл-дабъл - 16 точки, 11 борби и 10 асистенции. По 25 точки добавиха Стеф Къри и Андре Игуодала. ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за Кливланд и въобще в мача с 32 точки, 18 борби и 9 завършващи подавания. Дабъл-дабъл записаха още Тимофей Мозгов (17 точков, 12 борби) и Тристан Томпсън (15 точки, 13 борби).

Голдън Стейт се наложиха в първата среща със 108:100, паднаха в следващите две с 93:95 и 91:96, но бяха по-добри в четвъртата и петата - 103:92 и 104:91, за да се стигне до днешния триумф в мач №6. Така те спечелиха трофея за четвърти път в историята си. Предните им успехи са от сезоните 1946/47, 1955/56 и 1974/75.