Новак Джокович се класира за полуфиналите в Пекин. Водачът в световната ранглиста разгроми шестия в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:2, 6:2 за 52 минути, записвайки 27-а поредна победа в надпреварата. Сърбинът, който търси шести трофей в китайската столица, не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача.

Джокович реализира пробив още в първия гейм, след което спечели подаването на американеца и в седмия гейм, за да триумфира в първия сет. Във втората част сърбинът поведе с 3:1 и до края не даде никакви шансове на Иснър. Така Джокович продължава без загубен сет в турнира, като досега е дал на съперниците си общо девет гейма в трите си срещи. За място на финала Джокович ще срещне номер 4 Давид Ферер (Испания), който елиминира участващия с "уайлд кард" Йен-Сун Лу (Тайван) с 6:3, 6:1.

В другия полуфинал ще се срещнат Рафаел Надал (Испания) и Фабио Фонини (Италия).