Отборът на Монако започна по възможно най-лошия начин тазгодишната си кампания в Лига 1. Момчетата на Леандро Жардим допуснаха домакинска загуба от Лориен с 1:2, която бе подплатена с много слаба игра и липса на всякакви идеи.

Цял мач за монегаските изигра Димитър Бербатов, който бе най-добрия за своя тим. Българинът дори спечели и дузпа, която бе реализирана звездата Радамел Фалкао. Точни за успеха на Лориен пък бяха Абубакар от дузпа и резервата Лавин в края на мача.

Монако завърши двубоя с човек по-малко след червен картон на Рикардо Карвальо.

Първият мач за сезона бе събрал сериозен брой зрители по трибуните на „Стад Луи II". Феновете на Монако очакваха да видят официалния  дебют на новия наставник Леандро Жардим. Португалецът бе гласувал доверие на нашия Митко Бербатов, който повеждаше атаката на монегеските.

Срещата обаче започна доста зле за домакините. „Червено-белите" не успяваха да си подадат два паса, а пасивността в предни позиции бе стряскаща. От това се възползва тимът на Лориен, който след няколко добри положения, логично успя да поведе в резултата.

Аймен Абденур събори играч на „мерлузите" в собственото си наказателно поле и така реферът Руди Буке посочи дузпата. С отговорната задача се зае Венсан Абдубакар, който с безпощаден изстрел изведе отбора си напред.

До края на полувремето, богаташите от Монако не демонстрираха някаква сериозна промяна в играта си. Единствената по-голяма опасност бе създадена от Митко Бербатов, който стреля опасно с глава, но младият вратар Лекомт спаси.

Не така стояха нещата през втората част. Монегаските вдигнаха оборотите в своята игра и в рамките на няколко минути, пред вратата на Лориен стана страшно. Първи Бербатов отново не успя да отбележи с глава, а след това с пропуски се отчетоха Окампос и Караско.

След час игра, в игра за Монако се появи Радамел Фалкао, който трябваше да спасява своите от очертаващото се поражение. Димитър Бербатов пък продължаваше да няма ден, след като още един негов удар с глава бе спасен с невъзможна намеса на Лекомт.

Проблемите за селекцията на Леандро Жардим станаха с един повече, след като в 69-ата минута бе изгонен Рикардо Карвальо. Португалският ветеран си изкара наивен втори жълт картон и така остави своите в намален състав.

Численото неравенство сякаш надъха монегаските, които в 78-ата минута все пак стигната до изравнителен гол. Димитър Бербатов бе съборен в наказателното поле на Лориен и реферът Руди Буке посочи дузпата. Резервата Фалкао не се поколеба при изпълнението си и така домакините имаха около 10 минути, за да стигнат до пълния обрат в този двубой.

И докато „червени-белите" мислеха само за атаката, Лориен наказа опонента си с втори гол. Абденур сбърка фатално при изнасянето на топката, което изведе резервата Лавин сам срещу Субашич. Офанзивният халф не сгреши и така развали настроението на хиляди по трибуните и на самия Принц Албер.

МОНАКО-ЛОРИЕН 1:2

0:1 Абубакар-дузпа (10'), 1:1 Фалкао-дузпа (78'), 1:2 Лавин (87')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Карвальо (69'-Монако)

СТАДИОН: „Стад Луи II"

СЪДИЯ: Руди Буке

МОНАКО: Субашич, Курзава, Абденур, Карвальо, Дирар, Кондогбия, Бакайоко, Моутиньо, Караско, Бербатов, Окампос (резерви: Кайар, Фабиньо, Фалкао, Жерман, Елдерсон, Мартиал, Тулалан)

ЛОРИЕН: Лекомте, Педриньо, Коне, Вахтер, Герейро, Жуфре, Кутадьор, Абдула, Пеле, Диало, Абдукара (резерви: Лавин, Ле Гоф, Мулумба, Аудар,Суну, Жано)